سی و یکمین روز قیام سراسری در ایران، مانور نوپو در قزلحصار و شعار مرگ بر خامنه ای – بروز می شود

سی و یکمین روز قیام سراسری در ایران، مانور ایجاد رعب و وحشت با شلیک هوایی در قزلحصار

اعتراضات سراسری در سی و یکمین روز قیام با مانور رعب و وحشت در زندان قزلحصار و شعارهای مرگ بر خامنه ای زندانیان شروع شد

کانون حقوق بشر ایران، ۲۵ مهر ۱۴۰۱؛ سی و یکمین روز قیام سراسری در ایران با مانور ایجاد رعب و وحشت از جانب نیروهای نوپو در زندان قزلحصار و شعارهای مرگ بر خامنه ای از طرف زندانیان آغاز شد.

بر اساس گزارش رسیده به کانون حقوق بشر ایران، صبح امروز دوشنبه ۲۵ مهر، صدای آژیر زندان قزلحصار به صدا درآمد. رئیس زندان و نیروهای نوپو اقدام به مانوری برای ترساندن زندانیان با شلیک هوایی کردند.

یک منبع موثق در این رابطه گفت:‌ «حدود ۵۰ نفر از نیروهای نوپو در زندان قزلحصار با حرکت روی سقف سالن ها و شلیک گلوله هوایی سعی در ترساندن زندانیان داشتند. رئیس زندان در حالی که یک سلاح وینچستر به دست داشت بصورت هوایی شلیک میکرد تا قدرت نمایی کند.»

این منبع گفت: «زندانیان در هواخوری شعار مرگ بر خامنه ای دادند»

گزارشی از وضعیت زندان اوین:

زندانیان مجروح در بند هشت زندان_اوین همچنان بدون هیچ رسیدگی پزشکی دچار خونریزی هستند و حتی ساچمه ها از بدنشان خارج نشده. شماری از زندانیان تیر جنگی به آنها اصابت کرده و حالشان وخیم است.

سایر اعتراضات در سی و یکمین روز قیام سراسری در ایران دوشنبه ۲۵ مهر

درگیری شدید در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران؛ کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور اعلام کرد:

بنا به گزارشات واصله تا بدین لحظه، تعدادی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و برخی از اساتید در دانشگاه توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. از سویی دیگر تعدادی از دانشجویان بازداشت و برخی دیگر از دانشجویان و اساتید در اتاق‌های دانشکده و حراست محبوس و گوشی همراه عده‌ای نیز ضبط شده است.

همچنین به دلیل قطعی اینترنت در دانشکده اطلاعات دقیقی از وقایع این دانشکده در دسترس نیست و بخشی از گزارشات توسط دانشجویان دانشکده مدیریت و دانشگاه تربیت مدرس که مشرف به دانشکده علوم اجتماعی هستند ارسال شده‌اند.

برخی اعتراضات شبانه در سی و یکمین روز قیام سراسری در ایران

حمایتهای بین المللی در سی و یکمین روز قیام سراسری

مایک پمپئو؛ وزیر خارجه پیشین آمریکا روز یکشنبه ۲۴مهر در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: «قبل از هر چیز به این معترضان درود می‌فرستم. امیدوارم خداوند آنها را حفظ کند. آنها شجاع و قوی بوده‌اند. آنها آنچه مدت طولانی این جمهوری اسلامی علیه این مردم انجام داده است را افشا می‌کنند. امیدوارم قدرت آنها افزایش یابد و برای آنها آرزوی موفقیت کامل دارم».

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، با توجه به کشته‌شدن مهسا امینی به‌دست «گشت ارشاد» و سرکوب زنان و معترضان ایرانی توسط جمهوری اسلامی، خواستار اخراج رژیم ایران از «کمیسیون مقام زن» سازمان ملل شد.

اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ روز دوشنبه ۲۵مهر ۱۱نفر و چهار نهاد را به‌دلیل سرکوب قیام سراسری در ایران تحریم کرد. نام گشت ارشاد، احمد میرزایی، فرمانده گشت ارشاد تهران، محمد رستمی، فرمانده پلیس امنیت اخلاقی انتظامی و عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات رئیسی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل