سی و چهارمین روز قیام سراسری در ایران – تجمع خانواده زندانیان اوین در مقابل زندان

سی و چهارمین روز قیام سراسری در ایران - تجمع خانواده زندانیان اوین در مقابل زندان

در سی و چهارمین روز قیام سراسری در ایران اعتراضات در بسیاری شهرها همچنان ادامه دارد

کانون حقوق بشر ایران، ۲۸ مهر ۱۴۰۱، در سی و چهارمین روز قیام سراسری در ایران، اعتراضات در بسیاری شهرها ادامه دارد، خانواده زندانیان بند هشت اوین در نگرانی از وضعیت عزیزانشان مقابل اوین تجمع کردند. همچنین بازداشتهای دانش آموزان بخصوص دختران دانش آموز شدت گرفته است.

از سوی دیگر اعتراضات شبانه ادامه دارد. امروز مردم تبریز اعتراضاتشان را گسترش دادند طوریکه به درگیری کشید و بسیاری خیابانها در تسخیر جوانان درآمد.

سرتیتر برخی اعتراضات امروز پنجشنبه ۲۸ مهر در سی و چهارمین روز قیام سراسری در ایران:

سرتیتر برخی اعتصابات سراسری

اعتراض خانواده های زندانیان بند هشت اوین در نگرانی از وضعیت عزیزانشان

بازداشت دانش آموزان

بازداشت دانش آموزان، حمله به مدارس و بخصوص بازداشت دختران گسترش زیادی پیدا کرده است. از جمله شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران امروز پنج‌شنبه از بازداشت ۲۹ دانش‌آموز در یکی از دبیرستان دخترانه مهاباد خبر داد.

بنا بر اعلام این تشکل، در پی اعتراض دختران دانش‌آموز در دبیرستان «بیان» مهاباد، مدیر این دبیرستان خصوصی به نام «سلطان عیسوی» همزمان با قفل کردن درهای مدرسه با ماموران امنیتی تماس گرفت و پس از رسیدن ماموران، دانش‌آموزان معترض را به آن‌ها تحویل داد.

از سوی دیگر خبرهایی مبنی بر شکنجه و اذیت و آزار کودکان در حبس رسیده است. از جمله میتوان از شکنجه آرمانج قاسمی دانش آموز ۱۶ ساله اهل جوانرود نام برد که یک هفته پس از بازداشت در تماسی با خانواده اش اظهار داشته که بشدت شکنجه شده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل