یازدهمین اعتصاب غذای زندانیان سه‌شنبه های نه به اعدام

یازدهمین اعتصاب غذای زندانیان سه‌شنبه های نه به اعدام

زندانیان اعتصابی در زندان های ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که در یازدهمین هفته به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳، اعتصاب غذای زندانیان در یازدهمین هفته در اعتراض به اعدام های گسترده در ایران ادامه دارد.
زندانیان اعتصابی با اعلام ادامه اعتصاب غذا اعلام کردند که امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳، اعتصاب غذای هفتگی خود را ادامه می دهند.

آنها در متن بیانیه خود نوشتند:
«رژیم اعدامی در ایران در سال گذشته با بیشترین اعدام رکورد ۸سال اخیر را رقم زد و شورای حقوق بشر رژیم را برای هفتادمین بارمحکوم کرد.

اما “جمهوری اسلامی” که یکی از پایه های حاکمیتش اعدام است، بی توجه به این نقض حقوق بشر و محکومیت‌های بین المللی در انتقام شکستهای خود، جوانان در زندان را اعدام خواهد کرد و با پایان ماه رمضان و احکام جدید اعدام، که قضاییه حکومت صادر کرده است، بیم آن میرود که آمار اعدامها را که در دو ماه اخیر کاهش پیدا کرده بود مجددا افزایش یابد.

زندانیان اعتصابی سه شنبه های نه به اعدام این هفته را در اعتراض به احکام اعدام و محکوم کردن آن در هفته یازدهم در زندان‌های قزلحصار، اوین، خرم آباد، خوی، نقده، مشهد، سقز و… سه‌شنبه ۲۱فروردین ۱۴۰۳ دست به اعتصاب زدند و از زندانیان در زندانهای کشور میخواهند به این اعتصاب بپیوندند و همچنین توجه نهادهای حقوق بشری را به خطر جان زندانیان فرامی خوانند.

جمعی از زندانیان اعتصابی سه‌شنبه های نه به اعدام
۲۱فروردین ۱۴۰۳»

لازم به ذکر است که این اعتصاب غذا از تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۲، آغاز و همچنان ادامه دارد.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

    لازم به ذکر است که هم اکنون بیش از ۵۰ زندانی سیاسی در زندان های ایران زیر حکم اعدام و در معرض اجرای حکم قرار دارند. علاوه بر این هم اکنون در زندان قزلحصار و سایر زندان‌ها هزاران زندانی در انتظار اجرای حکم هستند. نزدیک به ۳۴۰ زندانی تنها در ۲زندان لاکان رشت و زنجان در صف اعدام قرار دارند.

    کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
    تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

    خروج از نسخه موبایل