کشته و زخمی شدن سه کولبر در مرز اشنویه توسط ماموران سپاه پاسداران

کشته و زخمی شدن سه کولبر در مرز اشنویه توسط ماموران سپاه پاسداران

سه کولبر در مرز اشنویه کشته و زخمی شدند، دستکم ۶ کولبر بازدشت و همچنین چندین راس اسب کولبران توسط ماموران سپاه پاسداران تلف شدند

شلیک مستقیم ماموران سپاه پاسداران منجر به کشته و زخمی شدن سه کولبر در مرز اشنویه شد.

کانون حقوق بشر ایران، به نقل از هه‌نگاو، امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱، شلیک مستقیم ماموران سپاه پاسداران در مرز اشنویه منجر به کشته شدن یک کولبر بنام محمدامین احمدی و زخمی شدن دو کولبر دیگر شد. ماموران سپاه پاسداران سپس اقدام به بازداشت دستکم ۶ تن از کولبران کردند. آنها چندین راس اسب کولبران را نیز کشتند.

بر اساس این گزارش، ماموران سپاه پاسداران بامداد امروز سه شنبه ۱۸ مرداد در ارتفاعات دره گادر واقع در اشنویه به سوی این کولبران تیراندازی کردند. در نتیجه این تیراندازی محمد امین احمدی کشته شد، برادر وی به نام عبدالله احمدی و یک کولبر دیگر بنام عزیز صابری آذر اهل دیزج مرگور زخمی شدند.

در این گزارش همچنین آمده است که دستکم ۶ کولبر توسط ماموران سپاه بازداشت شده اند که اسامی سه تن از آنها که تاکنون محرز شده عبارت است از:‌ وحید سعیدی، قهرمان پورعلی و صفر مرادپور که هر سه اهل ارومیه میباشند.

ماموران سپاه همچنین چندین راس اسب کولبران را با شلیک مستقیم کشتند.

محمد امین احمدی ٣٠ ساله، متاهل و پدر دو فرزند اهل روستای لاجانی از توابع منطقه مرگور ارومیه بوده و جسد وی به بیمارستان نقده منتقل شدە است.

به گزارش مرکز آمار کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، در پروسه یکساله ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی دستکم ۱۱۹ کولبر، سوختبر یا کاسبکار توسط ماموران حکومتی یا عوامل سپاه پاسداران به قتل رسیده اند.

کولبری شغل کاذب و طاقت فرسایی است که مردم مجبور هستند بخاطر تهیه لقمه نانی به آن رو بیاورند، اما ماموران انتظامی و سپاه پاسداران که عوامل اصلی غارت و نبود فرصت های شغلی هستند، همین آب باریکه درآمد را هم از این مردم محروم می گیرند.

خروج از نسخه موبایل