کارشکنی و عدم پاسخگویی رئیس زندان قزلحصار

کارشکنی و عدم پاسخگویی رئیس زندان قزلحصار

گزارشی از وضعیت وخیم زندانیان اهل سنت در زندان قزلحصار

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۲، ۱۵ زندانی عقیدتی – سیاسی اهل سنت در زندان قزلحصار از زمان انتقالشان از زندان گوهردشت، در دو سلول انفرای بند امن قزلحصار بدون هیچ امکاناتی محبوس هستند. رئیس زندان اشکان کمالی با کارشکنی از آماده سازی یک سالن مناسب برای این زندانیان جلوگیری به عمل می آورد.  این زندانیان در روز سه شنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲، در راستای سیاست تخلیه زندان گوهردشت به زندان قزلحصار منتقل شدند.

این زندانیان که برخی از آنها بیش از ۱۳ سال است که در زندان زیر حکم اعدام قرار دارند، از داشتن هواخوری ، فروشگاه، تهویه مناسب، امکانات بهداشتی و درمانی محروم بوده و در سلول‌هایی کوچک در حال تحمل حبس می‌باشند.

علیرغم پیگیری‌ها و اعتراضات مکرر این زندانیان مسئولان زندان و رئیس زندان قزلحصار اشکان کمالی با کارشکنی های متعدد از آماده سازی یک سالن مناسب جهت تحمل حبس آنها خودداری نموده و هیچ جواب قانع کننده ای نیز داده نمی‌شود.

اسامی این زندانیان: فریدون ذاکری، قاسم آبسته، سیدداوود عبداللهی، عبدالرحیم قنبرزهی گرگیج، عیدو شه بخش، سلیمان شه بخش، عبدالغنی شه بخش، صلاح الدین ضیائی، انور خضری، خسرو بشارت ، کامران شیخه، ایوب کریمی، فرهاد سلیمی، محمدصالح زیاد الله و عبدالله وریا می باشد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل