زندان شیبان اهواز، افزایش فشار و تشدید محدودیت‌ها بر زندانیان سیاسی

زندان شیبان اهواز، افزایش فشار و تشدید محدودیت‌ها بر زندانیان سیاسی

زندان شیبان اهواز، افزایش فشار و تشدید محدودیت‌ها بر زندانیان سیاسی

در حال حاضر ملاقات حضوری زندانیان سیاسی در زندان شیبان اهواز ممنوع شده و یکی از مقامات زندان به نام جلیلی خانواده زندانیان را تهدید کرده که در آینده نزدیک کودکان حق ورود به سالن ملاقات حضوری را ندارند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، جمعه ۲۸اردیبهشت ۱۴۰۳، مقامات زندان شیبان اهواز با تشدید فشارها و ایجاد محدودیت‌های مختلف تلاش می‌کنند که زندانیان سیاسی در این زندان را شکنجه روحی و روانی کنند. روز پنج‌شنبه ۲۰اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، ماموران گارد به دستور مقامات زندان شیبان اهواز، زندانیان سیاسی محبوس در بند ۸ را مورد ضرب و شتم و شکنجه جسمی قرار دادند. زندانیان در این بند از اولیه‌ترین امکانات لازم نیز محروم هستند. این در حالی است که آنها به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شده‌اند.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  زندان شیبان اهواز، ممنوع ملاقات شدن ۱۷ زندانی سیاسی + اسامی زندانیان
  زندان شیبان اهواز،

  مقامات زندان شیبان اهواز، خرید از فروشگاه زندان، استفاده از اماکن ورزشی، ملاقات حضوری و دسترسی به کتاب و روزنامه را برای زندانیان سیاسی به شدت محدود کرده‌اند.

  در یک اقدام ضدانسانی دیگر، روز پنج‌شنبه ۲۰اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، مقامات زندان اقدام به انتقال زندانیان با جرائم اجتماعی به بند ۵ که بند زندانیان سیاسی است کرده‌اند. این در حالی است که طبق تصریح قانون، زندانیان با جرائم مختلف بایستی در مکان‌های مجزا نگهداری شوند.

  تشدید فشار بر روی زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنها هنگام ملاقات حضوری

  در حال حاضر ملاقات حضوری زندانیان سیاسی در زندان شیبان اهواز ممنوع شده و یکی از مقامات زن زندان به نام جلیلی خانواده زندانیان را تهدید کرده که در آینده نزدیک کودکان حق ورود به سالن ملاقات حضوری را ندارند. وی همچنین با خانواده‌ها در محل ملاقات به تندی رفتار کرده و به این صورت تلاش می‌کند که فشار روحی بروی زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنها را تشدید کند.

  آنها هم‌چنین در هفته‌های اخیر از تحویل‌گیری وسایل شخصی زندانیان از جمله لباس و… خودداری کرده که در راستای تشدید محدودیت‌های اعمال شده می‌باشد.

   افشای تدارک مرگ خاموش زندانیان سیاسی در زندان شیبان اهواز

  پیش از این کانون حقوق بشر ایران، بر اساس گزارش‌های رسیده از زندان شیبان اهواز افشا کرده بود که مقامات این زندان مرگ خاموش زندانیان سیاسی را تدارک می‌بینند. بنا بر اطلاعات موثقی که فعالان حقوق‌بشر از بزرگترین زندان استان خوزستان به دست آورده‌اند؛ بیش از ۷۰زندانی سیاسی تنها در بند ۵ زندان شیـبان اهواز به سر می برند. همه این زندانیان سال‌های طولانی را در بازداشت و زندان بوده و در اثر شرایط بد زندان و شکنجه‌هایی که بر آنها اعمال شده دچار بیماری‌های متعدد شده‌اند.

  مقامات زندان با مخالفت غیرقانونی با اعزام زندانیان برای درمان به مراکز پزشکی بیرون از زندان شیـبان عملا مرگ خاموش آنها را تدارک می‌بینند.

  مخالفت غیرقانونی با درمان زندانیان سیاسی زندان شیـبان از سوی مقامات زندان و نهادهای امنیتی در حالی است که این زندان فاقد کمترین امکانات و تجهیزات رسیدگی پزشکی است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل