تظاهرات مردم در شهرهای سنندج، مهاباد، کرج و دانشگاه تهران در اعتراض به قتل مهسا امینی- فیلم های تظاهرات مردم

تظاهرات مردم در شهرهای سنندج، مهاباد، کرج و دانشگاه تهران در اعتراض به قتل مهسا امینی

مردم در شهرهای سنندج، مهاباد، کرج و دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به قتل مهسا امینی تظاهرات کردند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، امروز یکشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱، مردم در شهرهای سنندج، مهاباد، کرج و همچنین دانشجویان دانشگاه تهران با دادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای، زن زندگی آزادی و از تهران تا کردستان ستم علیه زنان به قتل مهسا امینی اعتراض کردند.

مردم و بخصوص زنان و جوانان در سنندج در اعتراض به وحشیگری مأموران گشت ارشاد و قتل مهسا امینی برای دومین روز به خیابانها آمده و دست به تظاهرات زدند. آنها شعار دادند: مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای
جوانان و زنان با شعار مرگ بر خامنه ای به مقابله با نیروهای یگان ویژه که قصد متفرق کردن مردم را داشتند، رفتند.
این تظاهرات با شلیک نیروهای امنیتی به مردم همراه بود. نیروی انتظامی به سمت مردم با اسلحه ساچمه‌ای و پرتاب گاز اشک‌آور حمله کرد.

تظاهرات مردم سنندج در اعتراض به قتل مهسا امینی با شعار مرگ بر دیکتاتور

در فیلم های رسیده از شهر سنندج، روز ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱، جوانان پوستر عکس خامنه ای را درچهار راه ژاندارمری این شهر به پایین می کشند. فیلم دیگر نشان می دهد که ماموران به سمت مردم بی دفاع شلیک مستقیم می کنند.

از سوی دیگر در شهر مهاباد نیز مردم مهاباد علیه قتل مهسا امینی اعتراض کرده و شعار دادند: از تهران تا کردستان،‌ستم علیه زنان و زن – زندگی – آزادی

از سوی دیگر امروز ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱، دانشجویان دانشگاه تهران با تجمع در دانشگاه به مرگ مهسا امینی اعتراض کردند. دانشجویان شعار می دادند:
دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد
از کردستان تا تهران خونین تمام ایران

همچنین در گوهردشت کرج نیز جمعیت زیادی از مردم در اعتراض به قتل مهسا امینی اقدام به تظاهرات کردند. مردم شرکت کننده معترض به قتل مهسا امینی در مقابل نیروهای امنیتی شعار می دهند: نترسید نترسید ما همه با هم هستیم.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل