تشدید فشار بر زندانی سیاسی پویا قبادی با تبعید به زندان قصرشیرین

دستگاه قضاییه برای تشدید فشار به پویا قبادی قصد تبعید او به زندان قصرشیرین را دارد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱، اجرای احکام به زندانی سیاسی پویا قبادی ابلاغ کرد که به اجبار باید به زندان قصرشیرین محل سکونت خود منتقل شود. این در حالیست که خانواده این زندانی ساکن تهران است.
به این ترتیب دستگاه قضاییه قصد تبعید زندانی سیاسی پویا قبادی به زندان قصرشیرین را دارد.

یک منبع موثق می گوید: «این انتقال به محل سکونت نیست. این یک تبعید اجباری است. خانواده پویا که مدتهاست است در تهران ساکن هستند، سند منزلشان را به دادستانی ارائه داده و برای شعبه ۳۶ تجدیدنظر (مربوط به پرونده ۱۰ سال) هم مسجل شده که محل سکونت این فرد در حوزه قضایی آن شهرستان است.»

به گزارش همین منبع زندانی سیاسی پویا قبادی با انتقال اجباری مخالفت و به این امر اعتراض کرده است.

زندانی سیاسی پویا قبادی در ۲۴ مهرماه ۱۴۰۱، پس از شلیک به زندانیان سیاسی اوین و آتش سوزی در این زندان، همراه با حدود ۴۰ زندانی سیاسی دیگر از زندان اوین به زندان گوهردشت منتقل شد.
زندانیان سیاسی که پس از شلیک با گلوله های ساچمه ای و جنگی، شبی پر از زجر و شکنجه را گذرانده بودند، بدون وسایل و امکانات به بندی کهنه و کثیف منتقل شدند. آنها هم اکنون در سالن ۳۰ زندان گوهردشت زندانی هستند.

زندانی سیاسی پویاقبادی، متولد سال ۱۳۷۱ از سنقر و دارای لیسانس برق است. این زندانی سیاسی پس از گذراندن دوره ای یکساله با اتهام محاربه، سر انجام در آذرماه ۱۴۰۰، به ۱۰ سال زندان محکوم شد. اتهام آقای قبادی «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت و همکاری موثر با سازمان مجاهدین خلق ایران»، «تبلیغ علیه نظام»، «تخریب اموال دولتی»، «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور» اعلام شد.

پویا قبادی، در اسفند ۹۷ دستگیر و مدت سه ماه در سلولهای ۲۰۹ اوین تحت بازجویی و شکنجه قرار داشت. به طوری که در اثر فشارهای وارده مدت یک ماه خون دفع می کرد و بسیار ضعیف شده بود. این زندانی سیاسی پس از طی دوران بازجویی در سلولهای انفرادی اوین، به بند ۴ این زندان منتقل و در اواسط سال ۹۸ به زندان تهران بزرگ منتقل گردید.

پویاقبادی پیش از این نیز در فروردین ۹۷ بازداشت و به قید وثیقه آزاد شده و در پرونده اول خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی» به ۵ سال زندان محکوم شده بود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل