وخامت حال اسدالله هادی زندانی سیاسی سابق در زندان تهران بزرگ

وخامت حال اسدالله هادی زندانی سیاسی سابق در زندان تهران بزرگ

زندانی سیاسی اسدالله هادی از بازداشت شدگان در جریان اعتراضات سراسری

وضعیت جسمی اسدالله هادی زندانی سیاسی سابق و از بازداشت شدگان در جریان اعتراضات سراسری، در زندان تهران بزرگ وخیم شده اما ماموران زندان او را از کمترین رسیدگی پزشکی محروم کرده اند

کانون حقوق بشر ایران سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱؛ وضعیت جسمی اسدالله هادی زندانی سیاسی سابق محبوس در تیپ شش زندان تهران بزرگ، بسیار وخیم است است و از رسیدگی پزشکی محروم میباشد.

زندانی سیاسی اسدالله هادی که بیش از ۶۵ سال سن دارد، از روز ۹ مهر با یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزلش دستگیر شده و هم اکنون در تیپ ۶ زندان تهران بزرگ محبوس است.

آقای هادی از بیماری‌های قلبی، دیسک گردن و کمر و آرتروز زانو رنج می برد، در شرایط وخیمی قرار دارد اما ماموران زندان او را از کمترین رسیدگی پزشکی محروم کرده اند.

لازم بذکر است که در تیپ شش زندان تهران بزرگ، بدلیل ازدحام جمعیت زندانیان و بازداشتی‌ها و فقدان امکانات درمانی، کمترین رسیدگی به زندانیان سیاسی بیمار صورت نمی‌گیرد و آقای هادی نیز شرایط سختی را پشت سر می گذارد و جان این زندانی سالخورده در خطر است.

درباره زندانی سیاسی اسدالله هادی

اسدلله هادی ۶۵ ساله، کارگر برش کار و تريکو دوز است. اسدالله هادی در دهه‌های ۶۰، ۸۰ و ۹۰ مدت‌ها زندانی بوده است.

وی در سال ۱۳۸۸ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین در سال ۹۳ در جریان پنج‌شنبه سیاه بند ۳۵۰ زندان اوین به شدت مضروب شد. سپس مامورین امنیتی او را به انفرادی‌های بند ۲۴۰ منتقل کردند. اسدالله هادی از جمله زندانیانی بود که دست به اعتصاب غذا زدند. آقای هادی پس از مدتی به بند ۳۵۰ بازگردانده و از آن‌جا به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شد.

نهایتا وی در میانه اردیبهشت ۹۶ با تودیع وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از اوین آزاد شد. او مدتی نیز در بند ۲۰۹ اوین زندانی بوده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل