ضرب و شتم و انتقال میثم دهبان زاده و مجید روشن نژاد، وخامت حال میثم دهبان زاده

ضرب و شتم و انتقال میثم دهبان زاده و مجید روشن نژاد، وخامت حال میثم دهبان زاده

زندانیان سیاسی میثم دهبان زاده و مجید روشن نژاد در تیپ چهار زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. حال میثم دهبان زاده وخیم اعلام شده است. جان و سلامت این زندانی سیاسی در خطر است.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز پنجشنبه ۴ خردادماه ۱۴۰۲، دو زندانی سیاسی میثم دهبان زاده و مجید روشن نژاد در تیپ چهار زندان تهران بزرگ توسط ماموران امنیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار شده و به بند جرائم عمومی منتقل شدند.
بر اساس این گزارش حال میثم دهبان زاده بسیار وخیم اعلام شده است.

از شدت جراحات میثم دهبان زاده و وضعیت کنونی این زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست.

در راستای طرح تخلیه زندان گوهردشت، در روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، زندانیان سیاسی میثم دهبان زاده، مجید روشن نژاد از زندان گوهردشت به تیپ ۴ زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

طبق قوانین زندان، زندانیان سیاسی میثم دهبان زاده و مجید روشن نژاد در بازداشت موقت بوده و باید به بازداشتگاه اوین منتقل می شدند. اما آنها را به تیپ ۴ زندان تهران بزرگ منتقل کردند.
بهانه و علت این انتقال «شورش در زندان» و اتهام آنها «اخلال در نظم زندان» عنوان شد.

زندانی سیاسی میثم دهبان زاده جزو مجروحین حمله به زندانیان در جریان آتش سوزی زندان اوین است.
پس از انتقال تعدادی از زندانیان سیاسی اوین به زندان گوهردشت که در تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۴۰۱، یک روز پس از آتش سوزی مهیب در این زندان انجام گرفت، میثم دهبان زاده به انفرادی های بند ۲۴۱ اوین منتقل و تحت شکنجه و بازجویی قرار گرفت.
او را پس از چندی به زندان گوهردشت منتقل کردند.

درباره زندانیان سیاسی میثم دهبان زاده و مجید روشن نژاد

زندانی سیاسی میثم دهبان زاده در آذرماه ۹۹ بازداشت و به سلول انفرادی ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از چند ماه با وثیقه آزاد و مجددا در بهمن ماه ۱۴۰۰، دستگیر و جهت تحمل محکومیت ۱۰ساله به زندان اوین منتقل شد. اتهامات وی «اجتماع و تبانی از طریق ارتباط با مجاهدین خلق و اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام» اعلام شده است.

مجید روشن نژاد، به اتهام فعالیت در فضای مجازی دستگیر و به زندان منتقل شد. او در جریان آتش سوزی در زندان اوین مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زانویش به شدت آسیب دید.

زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ تامین جانی ندارند. علاوه بر اینکه در این زندان زندانیان جرائم خشن محبوس هستند و همچون علیرضا شیرمحمدعلی تهدید جانی از طرف زندانیان جرائم عادی وجود دارد، ماموران امنیتی و مسئولان زندان نیز با زندانیان سیاسی بسیار خشن برخورد می کنند.

مسئولیت جان زندانیان به عهده ریاست زندان تهران بزرگ، سازمان امور زندانها و قوه قضائیه است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل