فراخوان خانواده های سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی و حمایت مردم از آنها – این خبر به روز می شود

فراخوان خانواده های سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی و حمایت مردم از آنها

خانواده های سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام اصفهان، سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی از مردم ایران خواهان حمایت برای توقف اعدام فرزندانشان شدند. مردم در شهرهای تهران و اصفهان به حمایت از آنها برخاستند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، خانواده های سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام از متهمان خانه اصفهان، با فرزندان خود ملاقات حضوری داشتند. خانواده‌ها به شدت نگرانند که صبح فردا حکم اعدام فرزندانشان اجرا شود.

به گفته مادر سعید یعقوبی او آخرین ملاقات با فرزندش را کرده است. این مادر و خانواده های دیگر از مردم خواستند که ساعت ۲۲ در مقابل زندان دستگرد اصفهان جمع شده و مانع از اعدام فرزندانشان شوند.

از سوی دیگر سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی با ارسال نامه ای از زندان که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده، به مردم پیام دادند: «از همشهریان و هموطنان عزیز تقاضا داریم که نگذارید ما را بکشند. ما به یاری شما نیازمندیم.»

پس از این فراخوان تعدادی از مردم در شهرک اکباتان و شهرک باقری تهران با شعارهای مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر جمهوری اعدامی مخالفت خود را با اجرای حکم اعدام این سه زندانی سیاسی اعلام کردند.

پاسخ مردم تهران در شهرک اکباتان و شهرک باقری به فراخوان خانواده های سه زندانی سیاسی از متهمان خانه اصفهان

بر اساس فیلم های منتشر شده توسط مردم، مردم اصفهان در حال جمع شدن در مقابل زندان دستگرد اصفهان هستند. مردم در آخرین ساعات شامگاه چهارشنبه به مقابل زندان دستگرد اصفهان رفته و به فراخوان خانواده های سه زندانی محکوم به اعدام پاسخ مثبت دادند.

لازم به ذکر است که روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، مردم اصفهان یک تجمع پرشمار در مقابل زندان دستگرد اصفهان داشته و یک حمایت قوی از سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام زندان دستگرد اصفهان، سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی داشتند.

تجمع مردم اصفهان در مقابل زندان دستگرد اصفهان برای ممانعت از اعدام سه زندانی سیاسی

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل