تداوم نگهداری زندانی سیاسی علی معزی در سلول های انفرادی ۲۰۹ اوین به دستور صلواتی

تداوم نگهداری زندانی سیاسی علی معزی در سلول های انفرادی ۲۰۹ اوین به دستور صلواتی

زندانی سیاسی علی معزی، ۷۰ ساله، با بیماری پروستات و آرتروز پیشرفته، پس از گذشت هفت ماه، به دستور قاضی صلواتی، همچنان در سلول های انفرادی ۲۰۹ اوین نگهداری می شود

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۲، زندانی سیاسی علی معزی از فروردین ماه تاکنون، با وجود گذشت هفت ماه همچنان در سلول های انفرادی ۲۰۹ زندان اوین محبوس است.
علی معزی در ۷۰ سالگی، دارای آتروز شدید زانوست و از درد شدید رنج می برد. او همچنین مبتلا به بیماری پروستات است. اما به گزارش منبع موثق، قاضی صلواتی مانع از خروج او از انفرادی و انتقالش به بندهای عمومی است.

به گزارش همین منبع، آقای معزی طی سال های قبل به سرطان پروستات مبتلا شده و پیش از بازداشت در حال درمان این بیماری بود که دستگیر شد. او یکبار عمل جراحی پروستات کرده و مراحل درمان او تکمیل نشده بود که دستگیر شد. حال مسئولان زندان به او اجازه دسترسی به درمان را نمی دهند. حتی الزامات پزشکی که خانواده اش برای او تهیه کردند، به او داده نشده است.
زندانی سیاسی با وجود کهولت سن و بیماریها، توان جسمی برای تحمل حبس، بخصوص در شرایط انفرادی را ندارد. اما قاضی صلواتی مانع انتقال او به بند عمومی است.

زندانی سیاسی علی معزی در اواسط مردادماه ۱۴۰۲، به دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی برده شد. این در حالی بود که او اعلام کرده بود که جرمی مرتکب نشده و دادگاه را به رسمیت نمی شناسد و حاضر نبود در دادگاه حضور یابد. قاضی صلواتی در این دادگاه، پس از ۱۰ ماه بلاتکلیفی، او را به ۷۵ ماه زندان محکوم کرد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل