وخامت حال و تهدید جانی زندانی سیاسی ۶۶ ساله اسدالله هادی در زندان تهران بزرگ

وخامت حال و تهدید جانی زندانی سیاسی ۶۶ ساله اسدالله هادی در زندان تهران بزرگ

زندانی سیاسی اسدالله هادی در وضعیتی وخیم در تیپ ۶ زندان تهران بزرگ در شرایطی سخت وخیم محبوس است و جان او در خطر است

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲، زندانی سیاسی اسدالله هادی وضعیت جسمی وخیمی دارد. او به دلیل شدت بیماری از زندان تهران بزرگ به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان لقمان منتقل شد. وضعیت جسمی او به حدی خراب بود که او را به طور اورژانس به بیمارستان منتقل کردند.

اسدالله هادی ۶۶ سال سن دارد. او سالهاست علیرغم بیماری های قلبی، کلیوی و گوارشی در زندان های ایران محبوس بوده است. او همچنین از مشکل دیسک گردن و کمر و آرتروز زانو رنج می برد.
اما مسئولان زندان او را از رسیدگی های پزشکی محروم کرده اند.
در تیپ شش زندان تهران بزرگ، بدلیل ازدحام جمعیت زندانیان و بازداشتی‌ها و فقدان امکانات درمانی، کمترین رسیدگی به زندانیان سیاسی بیمار صورت نمی‌گیرد و آقای هادی نیز شرایط سختی را پشت سر می گذارد و جان این زندانی سالخورده در خطر است.

اسدالله هادی (عکس از آرشیو است)

او روز ۹ مهرماه ۱۴۰۱، برای چندمین بار با یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزلش دستگیر شد. او سپس به تیپ ۶ زندان تهران بزرگ منتقل شده و از آن تاریخ تاکنون در بلاتکلیفی به سر می برد.

اسدالله هادی کارگر برش کار و تريکو دوز است. او از زندانیان سیاسی دهه شصت، هشتاد و نود بوده است.

وی در سال ۱۳۸۸ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین در سال ۹۳ در جریان پنج‌شنبه سیاه بند ۳۵۰ زندان اوین به شدت مضروب شد. سپس مامورین امنیتی او را به انفرادی‌های بند ۲۴۰ منتقل کردند. اسدالله هادی از جمله زندانیانی بود که دست به اعتصاب غذا زدند. آقای هادی پس از مدتی به بند ۳۵۰ بازگردانده و از آن‌جا به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شد.

نهایتا وی در میانه اردیبهشت ۹۶ با تودیع وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از اوین آزاد شد. او مدتی نیز در بند ۲۰۹ اوین زندانی بوده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل