محرومیت زندانی اهل سنت فریدون ذاکری نسب از حداقل امکانات در زندان قزلحصار

محرومیت زندانی اهل سنت فریدون ذاکری نسب از حداقل امکانات در زندان قزلحصار

پس از شش سال بلاتکلیفی، زندانی اهل سنت فریدون ذاکری نسب از حداقل امکانات محروم است

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه دوم مهرماه ۱۴۰۲، زندانی اهل سنت فریدون ذاکری نسب در زندان قزلحصار کرج از حداقل امکانات محروم است. او طی شش سال زندان، با اتهام محاربه و خطر اعدام مواجه بوده و به بیماری قلبی مبتلا شده است.

به گزارش منبع مطلع، او و زندانیان دیگر اهل سنت پس از انتقال از گوهردشت به این زندان، در شرایط بسیار وخیمی به سر می برند. آنها حدود دو ماه است که از داشتن هواخوری محروم هستند. آنها همچنین از داشتن آب گرم برای استحمام و شستشو محرومند. شرایط بهداشتی محل نگهداری آنها بسیار پایین است.

این در حالیست که برخی از ایشان از سال ۸۸ تاکنون در زندان به سر می برند و برخی در معرض خطر اعدام قرار دارند. علیرغم پیگیری های متعدد از سوی این زندانیان، مسئولان زندان تاکنون هیچ جواب قانع کننده ای به آنها نداده و این شرایط روز به روز بدتر می‌شود.

زندانی اهل سنت فریدون ذاکری نسب در سال ۹۶ دستگیر شد. او دو بار به اتهام «معاونت در محاربه» و «افساد فی الارض» توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد. هر دو بار این حکم توسط دیوان عالی کشور نقض شد. او پس از شش سال زندان همچنان بلاتکلیف است.

فریدون ذاکری نسب، پیش از دستگیری مربی کونگ فو در استان کرمانشاه و دارای کارشناسی ارشد رشته مدیریت است.

فریدون ذاکری نسب زندانی اهل سنت محروم از حداقل امکانات

زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت، قاسم آبسته ، داوود عبداللهی، انور خضری، خسروبشارت ، فرهاد سلیمی ، ایوب کریمی و کامران شیخه در بدترین شرایط به سر می برند. این زندانیان در روز سه شنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲، در راستای سیاست تخلیه زندان گوهردشت به زندان قزلحصار منتقل شدند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل