تجمع خانواده زندانیان محکوم به اعدام در مقابل دادگاه انقلاب کرج:‌ «اعدام نکنید» + فیلم

تجمع خانواده زندانیان محکوم به اعدام در مقابل دادگاه انقلاب کرج:‌ «اعدام نکنید»

خانواده زندانیان محکوم به اعدام با دردست داشتن پلاکاردهای «#اعدام_نکنید» خواستار توقف اجرای احکام اعدام عزیزانشان شدند

کانون حقوق بشر ایران؛ ساعت ۱۰ بامداد امروز سه شنبه ۱۵شهریورماه ۱۴۰۱، خانواده های زندانیان محکوم به اعدام در زندان های مرکزی کرج و قزلحصار در اعتراض به اعدام های اخیر و با خواسته توقف اجرای اعدام فرزندانشان در مقابل دادگاه انقلاب کرج تجمع و اعتراض کردند.

خانواده های زندانیان ساعت ۱۰ صبح روز ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۱، با در دست گرفتن پلاکاردهای «اعدام نکنید» و «قوه قضاییه پاسخ»، در مقابل دادگاه انقلاب کرج اقدام به تجمع اعتراضی در اعتراض به اعدام فرزندانشان کردند.

خانواده ها در این تجمع اعلام کردند فردا نیز برای تجمع حاضر خواهند شد.

قوه قضاییه دستور اعدام سریع زندانیان محکوم به اعدام در زندان های ایران داده است.

لازم به ذکر است که در روزهای گذشته حداقل ۱۸ زندانی محکوم به اعدام از زندان های مرکزی کرج، میناب و گوهردشت جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی منتقل شده اند.

شایان ذکر است شمار زیادی از زندانیان زیر حکم اعدام در زندانهای مرکزی کرج و قزلحصار وجود دارند که ظن آن می رود با توجه به خبرهای دریافتی سرعت اجرای احکام اعدام تسریع شود، از این رو فضا در این زندانها ملتهب و خانواده ها بشدت نگران عزیزانشان هستند.

زندان مرکزی کرج ده سالن دارد که در هر سالن دستکم ۱۰۰ نفر حکم اعدام دارند. یعنی هزار نفر در این زندان زیر حکم اعدام هستند.


همچنین فتاحی رئیس زندان مرکزی کرج به زندانیان گفته است: «خدا به شما رحم کند ما ماموریم و معذور! دستور اجرا از طرف قوه قضاییه داده شده است.» گفته میشود روسای زندانها به بندها سرکشی کرده و راههای شورش و فرار را با سیم خاردار و آهن بسته اند.

کانون حقوق بشر ایران همصدا با خانواده زندانیان محکوم به اعدام خواستار توقف فوری اجرای احکام اعدام است. ما از سازمان ملل و شورای حقوق بشر می خواهیم برای توقف اعدامها در ایران اقدام فوری بعمل بیاورند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل