انتقال رویا ذاکری به بیمارستان روان‌درمانی رازی

انتقال رویا ذاکری به بیمارستان روان‌درمانی رازی

انتقال رویا ذاکری به بیمارستان روان‌درمانی رازی

پیش از این رویا ذاکری در مهرماه ۱۴۰۲ پس از درگیری با ماموران حجاب‌بان حکومتی شعار مرگ بر خامنه‌ای سر داد و هم زمان توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بیمارستان روانی رازی منتقل شده بود

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳، رویا ذاکری پس از سردادن شعار علیه خامنه‌ای توسط ماموران امنیتی به اتاق ایزوله در بخش بوعلی، بیمارستان رازی منتقل شد. این خبر توسط وکیل وی سینا یوسفی در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده است. وی در این رابطه نوشت که رویا ذاکری در بخش بوعلی بیمارستان رازی تحت نظر ماموران امنیتی به صورت ممنوع‌الملاقات بستری است و جان وی در خطر است.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  انتقال رویا ذاکری به بیمارستان روان‌درمانی رازی
  انتقال رویا ذاکری به بیمارستان روان‌درمانی رازی

  رویا ذاکری در مهرماه ۱۴۰۲ پس از درگیری با ماموران حجاب‌بان حکومتی شعار مرگ بر خامنه‌ای سر داد و هم زمان توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بیمارستان روانی رازی منتقل شده بود.

  وی در ۲۹مهرماه ۱۴۰۲ از بیمارستان روان‌درمانی رازی به اداره اطلاعات تبریز منتقل و پس از بازجویی توسط ماموران امنیتی، بار دیگر به بیمارستان رازی بازگردانده شده بود. او در نهایت در ۱۷ آبان‌ماه ۱۴۰۲ آزاد شده بود.

  تاکید رویا ذاکری بر سلامتی جسمی و روانی

  رویا ذاکری پس از آزادی از زندان، با انتشار ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی بر سلامت جسمی و ذهنی خود تاکید کرده و گفته بود:

  « اعلام می‌کنم در سلامت کامل جسمی و ذهنی هستم و به‌هیچ‌عنوان این ادعای جمهوری اسلامی را تایید نمی‌کنم. بله، من ۳بار در بیمارستان رازی بستری شدم، اما هر۳بار آن به شکل اجباری و با نامه قاضی بود. در اعتراضات پارسال، جلوی دانشگاه تبریز کاغذی را به دست گرفتم که روی آن دو شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه و حق‌مان را می‌خواهیم، نوشته شده بود. بعد پلیس روی سرم ریخت و من را بازداشت کرد و پس از انتقالم به کلانتری، من اعتصاب غذا کردم. سپس من را از کلانتری به زندان مرکزی تبریز منتقل کردند و ۱۶ روز آنجا بازداشت بودم»

  رویا ذاکری ۳۱ ساله اهل مرند و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل