اعتصاب غذای زندانیان در آخرین سه‌شنبه سال

اعتصاب غذای زندانیان در آخرین سه‌شنبه سال

اعتصاب غذای زندانیان، در هشتمین هفته «سه‌شنبه‌های سیاه نه به اعدام» ادامه دارد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، سه شنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲، اعتصاب غذای زندانیان در آخرین سه‌شنبه سال ادامه دارد. این اعتصاب غذا از روز ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲، در اعتراض به اعدام های گسترده از جمله اعدام زندانیان سیاسی – عقیدتی که اغلب در سه شنبه انجام می شود، آغاز شده و هشتمین آن در حال انجام است.

زندانیان از زندان های قزلحصار، بندهای ۴، ۶ و ۸ اوین، بند زنان زندان اوین، زندان مرکزی کرج، زندان وکیل آباد مشهد، زندان خرم آباد و … در این اعتصاب غذا شرکت می کنند.

بیانیه ای که در ذیل می آید، بیانیه زندانیان اعتصابی است. آنها ضمن تبریک سال نو، آرزو کردند که «سال جدید سال پیروزی مردم ایران و تحقق آزادی و عدالت باشد؛ و به زودی در جامعه‌ای عاری از تبعیض، خشونت، استبداد و استثمار، ساختاری متضمن رعایت حقوق بشر برای همه شهروندان پدید آید و احکام قرون وسطایی چون اعدام لغو گردد».
زندانیان همچنین از حمایت از این کارزار سپاسگذاری کردند.

متن کامل بیانیه زندانیان اعتصابی به شرح زیر است«

«بیانیه زندانیان اعتصابی “سه‌شنبه‌های سیاه نه به اعدام”

مردم شریف و آزاده ایران

ما جمعی از زندانیان  طی هفت هفته گذشته در اعتراض به صدور و اجرای احکام اعدام و برای توقف این ماشین کشتار و اعدام، هر سه‌شنبه اعتصاب غذا کرده‌ایم. امروز نیز در آخرین سه‌شنبه سال برای هشتمین هفته به یاد تمام جانباختگان دستگاه سرکوب استبداد دینی به ویژه به یاد همه اعدام‌شدگان در اعتصاب غذا هستیم.

هدف ما از کارزار سه‌شنبه‌های سیاه و این اعتصاب هفتگی جلب توجه افکار عمومی به این مهم بود که «اعدام قتل حکومتی، مجازاتی بدون بازگشت و ابزار سرکوب و ارعاب حکومت اقلیت مستبد حاکم بر کشور است».

ما از حمایت تمام کسانی که به هر شکل به کارزار سه‌شنبه‌های سیاه برای «نه به اعدام» پیوسته و صدای ما شدند صمیمانه سپاسگزاریم.

اینک و در آستانه سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت، ضمن تبریک آن به عموم هموطنان، امیدواریم که سال جدید سال پیروزی مردم ایران و تحقق آزادی و عدالت باشد؛ و به زودی در جامعه‌ای عاری از تبعیض، خشونت، استبداد و استثمار، ساختاری متضمن رعایت حقوق بشر برای همه شهروندان پدید آید و احکام قرون وسطایی چون اعدام لغو گردد.

ما اطمینان داریم دور نیست آن روزی که با تحقق حاکمیت مردم ایران بر سرنوشت خویش هیچ شهروندی به خاطر عقیده و اندیشه‌اش اسیر سرکوب و بی‌داد استبداد نشود. اما تا آن روز، ما از درون زندان‌های حکومت رسالت اخلاقی خود می‌دانیم که در سال پیش‌رو نیز از درون زندان به اعتراض خود علیه اعدام ادامه دهیم، و از همه وجدان‌های بیدار و انسان‌های آزاده می‌‌خواهیم در این راه ما را یاری دهند.

در آخر با توجه به گزارش روزهای اخیر شورای حقوق‌بشر سازمان ملل و تاکید بر ضرورت محکومیت بین‌المللی نقض حقوق بشر و اعدام در ایران ، باور داریم که پیروزی مردم و تحقق عدالت جز در سایه اتحاد و همبستگی خود مردم ایران امکان‌پذیر نیست؛ و در مورد توقف ماشین اعدام نیز بر اتحاد و عمل جمعی برای توقف اعدام بدون در نظر گرفتن عقیده، ملیت، قومیت، مذهب و نوع اتهام محکومان تاکید نموده و در پیمودن این راه دشوار دست یاری به سوی تمام وجدان‌های بیدار و آزاده ایران و جهان دراز می‌کنیم.

جمعی از زندانیان اعتصابی سه‌شنبه‌های سیاه در زندان‌های
قزلحصار، اوین، کرج، مشهد، خرم‌آباد

۲۹ اسفند ۱۴۰۲»

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

    لازم به ذکر است که هم اکنون در زندان قزلحصار و سایر زندان‌ها هزاران زندانی در انتظار اجرای حکم هستند. نزدیک به ۳۴۰ زندانی تنها در ۲زندان لاکان رشت و زنجان در صف اعدام قرار دارند. از سوی دیگر نزدیک به ۵۰ زندانی سیاسی به نام های خسرو بشارت ،کامران شیخه، انور خضری، مجاهد کورکوری،رضا رسایی ،منصور دهمرده، فاضل بهرامیان، مهران بهرامیان، محمدجواد وفایی ثانی، عباس دریس، عیدو شه‌بخش، عبدالغنی شه‌بخش، عبدالرحیم قنبرزهی گرگیج و سلیمان شه‌بخش، شهاب نادعلی در زندان اوین، ماموستا محمد خضرنژاد در زندان بوکان و … در معرض خطر اعدام قرار دارند.

    کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
    تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

    خروج از نسخه موبایل