اعتراض زندانیان بند ۸ زندان اوین به انتقال ناگهانی زندانی سیاسی آرش گنجی به زندان گوهردشت

اعتراض زندانیان بند ۸ زندان اوین به انتقال ناگهانی زندانی سیاسی آرش گنجی به زندان گوهردشت

زندانی سیاسی آرش گنجی

زندانیان بند ۸ زندان اوین در اعتراض به انتقال ناگهانی آرش گنجی در زیر هشت تجمع و اعتراض کردند

کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه نهم شهریورماه، بدنبال انتقال ناگهانی زندانی سیاسی آرش گنجی، زندانیان بند ۸ زندان اوین تجمع و اعتراض کردند. زندانی سیاسی آرش گنجی از اعضای فعال کانون نویسندگان ایران که به ۵ سال حبس محکوم است، بدستور رئیس زندان اوین هدایت فرزادی، بصورت ناگهانی و بدون اطلاع قبلی از داخل بند ۸ ربوده و به زندان گوهردشت تبعید شد.

عوامل زندان، آرش گنجی را به بهانه اعزام به اجرای احکام اوین از بند خارج کرده و حتی اجازه بردن وسایل شخصی وی را هم ندادند.

در پی این انتقال جمع زیادی از زندانیان سیاسی بند ۸ اوین جهت اعتراض در زیر هشت بند، به مدت ۴ ساعت تحصن اعتراضی برپا کردند.

هم زمان با ربودن آرش گنجی، بهنام موسیوند را نیز از بند ۶ زندان اوین به همین شکل به زندان رجایی شهر تبعید کردند که با اعتراض دسته جمعی زندانیان این بند روبرو شد.

لازم به ذکر است که این شیوه انتقال چندین بار در زمانهای مختلف انجام گرفته است. پیش از این نیز زندانی سیاسی پیام شکیبا را به این شکل به زندان گوهردشت انتقال دادند.

چنین اقدامات سرکوبگرانه ای که بصورت مخیفانه صورت می‌گیرد، تهدید جانی و سربه نیست کردن زندانیان را در پی دارد و نگرانیهای زیادی را در میان خانواده زندانیان ایجاد کرده و می کند.

کانون حقوق بشر ایران ضمن محکوم کردن این اقدامات سرکوبگرانه خواستار اعزام یک هیات بین المللی برای بازدید از زندانهای ایران و نجات جان زندانیان بخصوص زندانیان سیاسی است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل