گذشت ۲ هفته از اعتصاب غذای زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی در زندان سلماس

گذشت ۲ هفته اعتصاب غذای زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی در زندان سلماس

سالار صدیقی همدانی - ابراهیم خلیل صدیقی همدانی

بی توجهی و بدعهدی عوامل زندان سلماس نسبت به دو هفته اعتصاب غذای زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی

با گذشت دو هفته از اعتصاب غذای زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی در زندان سلماس، این جوان زندانی در وضعیت ضعف شدید جسمی قرار گرفته است.

کانون حقوق بشر ایران ۳۰ مرداد ۱۴۰۱؛ بر اساس اخبار رسیده، زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی محبوس در زندان سلماس، در اعتراض به عدم پایبندی مسئولین زندان به وعده هایشان مبنی بر انتقال پدر ۶۴ ساله و بیمار این زندانی (که نیاز به رسیدگی دارد) از زندان مریوان به زندان سلماس، از تاریخ ۱۶ مرداد ماه دست به اعتصاب غذا زده و اکنون با گذشت دو هفته از اعتصاب غذا، دچار ضعف شدید جسمی شده است.

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی پدر زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی نیز از تاریخ ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱ در زندان مریوان دست به اعتصاب غذا زد. اما مسئولین زندان بجای پاسخگویی به خواسته های وی بدون هیچگونه رسیدگی او را به سلول انفرادی منتقل کردند.

دو زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی و پدرش ابراهیم خلیل صدیقی همدانی در دیماه ۱۴۰۰ بصورت ناگهانی از زندان ارومیه به زندانهای کامیاران و مریوان تبعید شده و از هم جدا شدند، سپس در روز شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ بدنبال اعتراض زندانیان زندان کامیاران به شرایط طاقت فرسای زندان، نبود آب و ندادن مرخصی به آنها، زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی با اتهام برهم زدن نظم و امنیت زندان به زندان سلماس تبعید شد.

هم اکنون نزدیک به هفت ماه از انتقال این پدر و پسر می گذرد و برغم قول و قرارهای فراوان که به هردوی آنها داده شده اما آنها همچنان در زندانهای مریوان و سلماس محبوس هستند.

زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی، از بیماریهای مختلف از جمله دیابت شدید رنج می‌برد و نیازمند رسیدگیهای پزشکی و درمانی است، اما از دسترسی به دارو و درمان محروم است. این زندانی خواستار انتقال خود از زندان مریوان به زندان سلماس، نزد فرزندش می‌باشد. اما با گذشت ۱۹ روز از اعتصاب غذا و داروی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و گذشت دو هفته از اعتصاب غذای سالار صدیقی همدانی، با وجودیکه حال پدر وخیم و پسر نیز دچار ضعف شدید جسمی شده است، اما عوامل زندان بازهم این دو زندانی را تحت فشارهای روحی و جسمی قرار داده و هیچ توجهی به خواسته هایشان ندارند.

کانون حقوق بشر ایران نسبت به جان این دو زندانی بخصوص ابراهیم خلیل صدیقی همدانی ۶۴ ساله هشدار می دهد. جان این زندانی سیاسی در نوزدهمین روز اعتصاب غذا در خطر جدی قرار دارد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل