قتل یک کاسبکار به نام هیمن حمزه توسط نیروهای هنگ مرزی در روستای بیوران سردشت

قتل یک کاسبکار به نام هیمن حمزه توسط نیروهای هنگ مرزی در روستای بیوران سردشت

هیمن حمزه

نیروهای هنگ مرزی با هجوم به روستای بیوران سردشت و شلیک مستقیم به سمت مردم یک کاسبکار به نام هیمن حمزه را به قتل رساندند

نیروهای هنگ مرزی با حمله به روستای بیوران سردشت یک کاسبکار را به قتل رساندند. این کاسبکار که هیمن حمزه نام داشت، در اثر شلیک مستقیم از ناحیه سینه مورد اصابت قرار گرفت و به قتل رسید. نیروهای هنگ مرزی روز جمعه۲۰ آبان‌ماه ۱۴۰۱، جهت ضبط اجناس کاسبکاران به روستای بیوران سردشت حمله کردند که پس از مقاومت مردم اقدام به شلیک تیر جنگی به سمت آنها کردند. در این حادثه یک تن کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته اهالی محل این کاسبکاران و کولبران بدون حمل بار و یا عبور از مرز در آنجا تجمع کرده و دلیلی برای آتش گشودن به سمت آنها وجود نداشت. هیمن حمزه ۳۰ ساله، متاهل و پدر ۲ فرزند بود. وی پس از انتقال به مراکز درمانی سردشت جانش را از دست داد.

اعتراض مردم بیوران سردشت به قتل هیمن حمزه

مردم خشمگین روستای بیوران سردشت خودروی هنگ مرزی را در هم شکسته و در ادامه با حمله به پایگاه بسیج مستقر در روستا آنرا به آتش کشیده و سپس به تسخیر خود درآوردند.

مردم سردشت در اعتراض به قتل هیمن حمزه در مقابل فرمانداری سردشت تجمع کردند. نیروهای یگان ویژه با شلیک به سمت مردم معترض ۲ تن را زخمی کردند که یک نفر از آنان آمینه حمزه خواهر هیمن حمزه است. وی که بسختی زخمی شده است جهت مداوا و رسیدگی‌های پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل شده است.

در مراسم ختم هیمن حمزه شمار زیادی از مردم بیوران و سردشت شرکت داشتند. مردم خشمگین از این قتل شعار شهید نمی‌میرد را سر دادند. فضای شهر سردشت بشدت امنیتی است و نیروهای سرکوبگر در تمامی نقاط شهر مستقر شده‌اند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک


خروج از نسخه موبایل