پیکر نیکا شاکرمی با سری متلاشی شده تحویل خانواده شد

پیکر نیکا شاکرمی با سری متلاشی شده تحویل خانواده شد

نیکا شاکرمی

پیکر نیکا شاکرمی دختر معترض ۱۷ ساله، با از گذشت بیش از ده روز از مفقود شدن پیدا شد، اما نه زنده!

کانون حقوق بشر ایران، ۸ مهر ۱۴۰۱؛ با گذشت بیش از ده روز و بدنبال پیگیری های فراوان از طرف خانواده، پیکر نیکا شاکرمی درحالیکه جمجمه اش شکسته و بینی اش له شده است، به خانواده تحویل داده شد.

بر اساس مصاحبه خاله نیکا، پیکر بی جان نیکا شاکرمی دختر ۱۷ ساله ای که در تجمع ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در بلوار کشاورز تهران مفقود شده بود صبح امروز ۸ مهرماه به خانواده اش تحویل داده شد.

بر اساس این گزارش نیکا در تهران با خاله اش زندگی می کرد.
خاله اش در این رابطه گفته است: «او هم مثل خیلی از مردم به تجمع ۲۹ شهریور بلوار کشاورز تهران رفته بود. دوستانش که با او در تماس بودند می‌گویند در شعار دادن کم نمی‌آورده و بسیار شجاع بود.»

گفته میشود نیکا ساعت پنج رفت و تلفن همراه نیکا تا حوالی ساعت ۷ در دسترس بوده و پس از آن خاموش شده است. در آخرین تماس او به دوستش میگوید که من در حال فرار از نیروهای امنیتی هستم و گوشی خاموش می شود.

خانواده و نزدیکان پیگیری های بسیار زیادی برای پیدا کردنش انجام دادند، به تمامی زندانها، بازداشتگاهها، پزشکی قانونی کهریزک، پلیس و …سرزده و استعلام کردند. تا اینکه روز گذشته وقتی برای تکمیل پرونده مفقودی او به پلیس امنیت مراجعه کردند به آنها گفته شد پیکری با مشخصات مشابه در کهریزک پیدا شده و برای شناسایی بیایند.

آتش شاکرمی در گفتگو با بی بی سی گفت:‌ «علت فوت نیکا را سقوط از بلندی اعلام کردند اما برادرم مطابق تصاویری که به آن‌ها نشان داده شده گفته است شکل قرار گرفتن پیکر روی پیاده رو عادی نبود و به نظر نمی‌آمد که از بلندی پرت شده باشد.»

خانواده نیکا شاه‌کرمی برای شناسایی او مراجعه می‌کنند اما سرش را پوشانده و فقط اجازه دیدن بخشی از صورتش را داده بودند: «صبح که برای تحویل پیکر رفتند دیدند دماغش منهدم شده و جمجمه‌اش از ضربه‌های متعدد جسم سخت و جای باتوم شکسته و متلاشی است.»

در این گزارش به نقل از خاله نیکا ذکر شده است که افرادی بصورت غیر رسمی با او تماس گرفته و گفته‌اند نیکا هفته اول را در اختیار اطلاعات سپاه بوده و بعد از اتمام بازجویی به زندان اوین منتقل شده است در حالی که پیگیری خانواده از زندان اوین نشان می‌دهد که او در زندان اوین نبوده است.

شایان ذکر است خانواده شاکرمی مانند بسیاری از دیگر خانواده هااز برگزاری مراسم منع و تهدید شده اند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل