پنجمین روز تجمع خانواده محکومان به اعدام برغم ممانعت ماموران با شعار «اعدام نکنید» + فیلم

پنجمین روز تجمع خانواده محکومان به اعدام برغم ممانعت ماموران با شعار «اعدام نکنید»

پنجمین روز تجمع خانواده محکومان به اعدام برغم ممانعت ماموران در تهران برگزار شد – این خبر بروز می شود

کانون حقوق بشر ایران، ۲۰ شهریور ۱۴۰۱؛ پنجمین روز تجمع خانواده محکومان به اعدام در اعتراض به تسریع در اجرای احکام اعدام و برای توقف و لغو این حکم ضد انسانی در تهران مقابل ساختمان قوه قضاییه برگزار شد.

خانواده زندانیان در پنجمین روز تجمع خود در تهران تجمع کردند. آنها بر اساس فراخوان قبلی در نظر داشتند در مقابل مجلس تجمع کنند اما ماموران امنیتی به آنها اجازه حضور ندادند.

سپس خانواده های زندانیان به سمت ساختمان ستاد مرکزی قوه قضاییه در تهران رفته و اقدام به تجمع در مقابل ستاد قوه قضاییه کردند.

آنها که همگی مادران، همسران و فرزندان زندانیان محکوم به اعدام هستند، شعارهای نه به اعدام و اعدام نکنید سر دادند تا بتوانند عزیزانشان را از اعدام نجات بدهند. ماموران امنیتی نیز با خانواده ها درگیر شدند اما خانواده ها اعلام کردند که ما هیچ خواسته غیرقانونی نداریم، خواسته برحق ما لغو احکام اعدام است.

یکی از تجمع کنندگان در سخنان خود گفت : «ما قربانی فقر هستیم. عزیزان ما بخاطر نداری و فقر به این راه کشیده شده اند ما خواستار حق زندگی برای آنها هستیم. حکم اعدام آنها باید لغو شود. هیچکس نباید بمیرد. ما نمیخواهیم دیگر هیچکدام از عزیزانمان کشته شوند. ما سالهاست لباس سیاه بر تن داریم. نمی خواهیم دیگر کسی بمیرد. حق هیچ انسانی اعدام نیست.»

علیرغم همه ممانعت ها خانواده های زندانیان به تجمع خود ادامه دادند.

درتجمع امروز ماموران امنیتی حمله کرده و دستکم ۲۰ نفر از جوانان و پسران را با خود بردند. ماموران همچنین پلاکاردهای نه به اعدام و اعدام نکنید را از دست تجمع کنندگان گرفته و با خود بردند. با اینحال خانواده ها اعلام کردند خواسته ما برحق است و تنها خواستار نجات جان عزیزانمان هستیم.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل