محکومیت جنایت در زندان اوین؛ بیانیه جمعی از زندانیان زندان قزلحصار

محکومیت جنایت در زندان اوین؛ بیانیه جمعی از زندانیان زندان قزلحصار

زندان قزلحصار

از بیانیه جمعی از زندانیان زندان قزلحصار در محکومیت جناین در زندان اوین: «بدانید عاقبت جای تک تک شما باصطلاح مسولین این نظام پشت این این میله هاست»

کانون حقوق بشر ایران؛ سه شنبه ۳ آبان۱۴۰۱؛ جمعی از زندانیان زندان قزلحصار با صدور بیانیه ای جنایت در زندان اوین در روز شنبه ۲۳ مهرماه ۱۴۰۱ را محکوم کردند.

زندانیان قزلحصار در بیانیه خود به جنایت در بندهای ۷و ۸ اوین اشاره کرده و گفتند ما زندانیان زندان قزلحصار همصدا با سایر مردم ایران این جنایت وحشیانه را محکوم می‌کنیم.

این زندانیان اعلام کردند در جنایت روز ۲۳ مهر ماموران سرکوبگر جمهوری اسلامی نه تنها با گلوله های ساچمه ای و جنگی و انواع گازهای اشک آور و بمبهای صوتی به زندانیان بی پناه حمله کردند بلکه اکنون پس از گذشت چندین روز از آن جنایت، از مداوای مجروحان سر باز می زنند.

زندانیان زندان قزلحصار همچنین از تمام مجامع حقوق بشری خواستند که این جنایت را محکوم کرده و برای سرنگونی این نظام در کنار مردم ایران قرار بگیرند.

متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن بدست کانون حقوق بشر ایران رسیده از این قرار است:

مردم شریف و آزاده ایران

همانطور که مطلعید مأموران سرکوبگر جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۳ مهرماه در پی حمایت زندانیان از اعتراضات سراسری مردم ایران به سرنگونی این نظام کودک کش، وحشیانه به بندهای ۷و۸ زندان اوین هجوم برده و اقدام به شلیک گلوله های ساچمه ای و جنگی و انواع گازهای اشک‌آور و بمبهای صوتی به سوی زندانیان بی پناه و بیگناه کردند. این جانیان به این هم بسنده نکرده و زندانیان دست بسته را ساعتهای متمادی بشدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار دادند و اکنون پس از گذشت چندین روز از آن جنایت، از مداوای مجروحان سر باز می زنند.

ما زندانیان زندان قزلحصار همصدا با سایر مردم ایران این جنایت وحشیانه را محکوم می‌کنیم و بدانید که هیچ ظلمی پایدار نیست و حمایت قاطع خود را از خانواده های زندانیان و بازداشت شدگان اعلام می‌کنیم.

بدانید عاقبت جای تک تک شما باصطلاح مسولین این نظام پشت این این میله هاست و آزادی ازان ملت ایران است.

در اینجا از تمام مجامع حقوق بشری خواستار محکوم کردن این جنایت هستیم و همچنین خواستاریم که به ما مردم ایران برای سرنگونی این نظام کمک کنید.

جمعی از زندانیان قزلحصار

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل