انتقال محمد عسکری زندانی متهم به سرقت برای اجرای حکم قطع دست به محل نامعلوم

انتقال محمد عسکری زندانی متهم به سرقت برای اجرای حکم قطع دست به محل نامعلوم

محمد عسکری زندانی متهم به سرقت برای اجرای حکم قطع دست به محل نامعلوم منتقل شده است نگذاریم این حکم اجرا شود

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱، محمد عسکری زندانی متهم به سرقت محبوس در زندان گوهردشت، به محل نامعلوم منتقل شد. او چند روز پیش جهت اجرای حکم به سلول های قرنطینه این زندان منتقل شده بود و از قرنطینه زندان به محل نامعلوم که احتمال می رود زندان اوین باشد، منتقل شد.

به طور معمول در بهداری اوین احکام قطع دست و اعضاء بدن اجرا می شود.

محمد عسکری فرزند امیر، متولد ۱۵ دی ۶۷، ۳۴ ساله، مجرد و متولد اراک است. او در روز ۲۰ فروردین ۹۱، زمانی که ۲۳ سال داشت، به اتهام سرقت بازداشت و تا این تاریخ مدت ۱۱ سال است که در زندان به سر می برد.

محمد عسکری زندانی متهم به سرقت، در شعبه ۱۰۵ دادگاه انقلاب اراک توسط قاضی به نام صلاحی جلایی در دادگاه بدوی به قطع دست محکوم شد. این حکم در شعبه ۹ تجدید نظر توسط قاضی پاک بین تایید شد.

به گفته یک منبع مطلع، محمد عسکری در زندان به حسن اخلاق از طرف زندان و همبندیانش معروف است. علاوه بر این او در اداره امور جنایی ناحیه ۲۷ تهران واقع در سه راه آذری از شاکی پرونده رضایت کامل گرفته است. اما قوه قضاییه همچنان بر اجرای حکم قطع دست او اصرار دارد.

وی بارها درخواست لغو حکم (عفو) داده است. اما اژه ای رئیس قوه قضاییه نپذیرفت که حکم قطع دست او لغو شود.

علی عسکری هم اکنون نزدیک به ۱۱ سال است که به جرم سرقت در زندان به سر می برد. حال قوه قضاییه تصمیم که اجرای حکم قطع دست او گرفته است.

علی عسکری زندانی متهم به سرقت، چند روز پیش برای اجرای حکم به قرنطینه زندان گوهردشت منتقل شد. روز شنبه ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱، علی عسکری را از قرنطینه زندان گوهردشت به محل نامعلومی منتقل کردند. بیم این می رود که وی را برای اجرای حکم قطع دست به زندان اوین منتقل کرده باشند. زیر به طور معمول احکام قطع دست و اعضای بدن در زندان اوین اجرا می شود.

حکم قطع دست به اتهام سرقت در شرایطی انجام می پذیرد که عموم مردم ایران در فقر به سر می برند و شخص خامنه ای با ثروت ۲۰۰ میلیارد دلاری، دزد بزرگ ثروت مردم ایران است.

بر اساس گزارشی که در سال ۹۸ در سایت جوانه ها با عنوان چنگال های خونین خامنه ای در تمامی ثروت ایران منتشر کردیم، ثروت ۹۵میلیارد دلاری خامنه‌ای (به روایت «رویترز») یا ثروت ۲۰۰میلیارد دلاری او (به روایت افشاگری سفارت آمریکا در عراق) بیشتر از ثروت اعلام شده بیل‌گیتس یا رئیس آمازون (ثروتمندترین فرد کنونی جهان) است.

بر اساس گزارش «رویترز» بخش عمده ثروت تحت کنترل خامنه‌ای مربوط به «ستاد اجرایی فرمان امام» است که در بخشهای مختلف تولیدی و خدماتی، از صنعت نفت و امور مالی و بانکداری گرفته تا تولید دارو و پرورش شترمرغ فعالیت دارد و سالانه میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کند.

در یک گزارش دیگر در اردیبهشت۹۸ سفارت آمریکا در عراق با انتشار یک پست در صفحه رسمی فیس‌بوک خود از ثروت ۲۰۰میلیارد دلاری خامنه‌ای پرده برداشت و با استناد به منابع معتبری نوشت: «فساد در جمهوری اسلامی طی ۴۰سال گذشته از رأس هرم قدرت تا همه اجزای آن ریشه دوانده، در حالی که بسیاری از مردم ایران به‌علت وضعیت وخیم اقتصادی با فقر دست به گریبان هستند، تنها داراییهای علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به ۲۰۰میلیارد دلار می‌رسد.»

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل