قتل مجید رضایی در یورش نیروهای امنیتی به منزل وی

قتل مجید رضایی در یورش نیروهای امنیتی به منزل وی

مجید رضایی از ناحیه سر مورد هدف ۲ شلیک ماموران قرار گرفت و در دم جان باخت. ایمان حسنوند نیز به شدت مجروح شده است. وضعیت عمومی ایمان حسنوند وخیم گزارش شده است

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۲ مهرماه ۱۴۰۲، شامگاه پنج‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ نیروهای وزارت اطلاعات جوانی به نام مجید رضایی را با شلیک کلوله کشتند. آنها با یورش به منزلی در تهران به سمت ۲جوان شلیک مستقیم کردند. در این جنایت یک تن از آنها به نام مجید رضایی به قتل رسید. دوست وی به نام ایمان حسنوند نیز به شدت مجروح شده است.

ماموران امنیتی شامگاه پنج‌شنبه ۳۰شهریور ۱۴۰۲ با یورش به منزل مسکونی این ۲تن درتهران قصد دستگیری آنها را داشتند. این ماموران زمانی که با مقاومت مجید و ایمان مواجه شده به سمت آنها شلیک کردند. مجید رضایی از ناحیه سر مورد هدف ۲ شلیک ماموران قرار گرفت و در دم جان باخت. ایمان حسنوند نیز به شدت مجروح شده است. وضعیت عمومی ایمان حسنوند وخیم گزارش شده است.

ماموران امنیتی پس از به قتل رساندن مجید جسد وی را به گروگان گرفته و از خانواده وی تعهد گرفته‌اند که در مراسم وی هیچگونه تجمع اعتراضی برگزار نشود.
مجید رضایی ۳۲ساله اهل خرم‌آباد و ساکن تهران بود. وی هنگام دستگیری ایمان همتی نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود.

قتل ایمان همتی از دوستان مجید رضایی در خردادماه ۱۴۰۲

این ۲جوان از دوستان ایمان همتی بودند که در خردادماه ۱۴۰۲ باضربات باتون و شلیک مستقیم به ناحیه سر توسط ماموران نیروی انتظامی کشته شده بود.
در هنگام دستگیری ایمان همتی ۴تن از دوستان وی به نام‌های مجید رضایی، ماشاالله مرادجانی، علی امیری، بابک کاظمی با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی مجروح شده بودند.

سران حکومت در هراس از شروع اعتراضات در سالگرد قیام سراسری، نیروهای امنیتی را در سراسر شهرها مستقر کرده‌اند. این نیروها با بازداشت‌های گسترده تلاش می‌کنند جو رعب و وحشت را در میان مردم حاکم کنند. آنها تلاش می‌کنند مانع اوج‌گیری اعتراضات شوند.

شلیک‌های بی‌ضابطه، دستگیری‌های گسترده و فله‌ای و بازداشت مجدد معترضان آزاد شده در این راستا می‌باشد. البته باید به یاد داشت، مردم و جوانان معترض از هر تلاشی برای بروز اعتراض خود استفاده خواهند کرد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل