صدور حکم اعدام زندانی سیاسی شهریار بیات

صدور حکم اعدام زندانی سیاسی شهریار بیات

صدور حکم اعدام زندانی سیاسی شهریار بیات

زندانی سیاسی شهریار بیات، در تاریخ سوم مهرماه ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهریار بازداشت شده بود

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، سه‌شنبه ۱۴ فروردین حکم اعدام زندانی سیاسی شهریار بیات توسط شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شده است. زندانی سیاسی شهریار بیات، پیش از این توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، به ۱۸ سال زندان محکوم شده بود. به گفته اعضای خانواده وی، شهریار بیات در تاریخ ۲۷اسفندماه ۱۴۰۲ از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود. در آخرین روز مرخصی وی در تاریخ ۵ فروردین، حکم اعدام وی با اتهام سب ‌النبی، در سامانه ثنا ثبت و در بازگشت وی به زندان به او ابلاغ شده است.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  این حکم در تاریخ ۲۵بهمن ۱۴۰۲ توسط شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران به مستشاری سعید شرافتی و علی تقیان صادر شده بود. لازم به یادآوری است که پیشتر، برای زندانی سیاسی شهریار بیات، از بابت اتهام مذکور در دادسرای عمومی و انقلاب شهریار قرار منع تعقیب صادر شده بود.

  زندانی سیاسی زهرا صفایی، تایید حکم ۵سال زندان
  زندان اوین

  زندانی سیاسی شهریار بیات، در تاریخ سوم مهرماه ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهریار بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود. وی پس از مدتی به بند ۶ زندان اوین منتقل شده بود.

  صدور حکم ۱۸ سال زندان برای زندانی سیاسی شهریار بیات

  زندانی سیاسی شهریار بیات، در تاریخ ۱۰اسفند ۱۴۰۱ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس، بابت اتهام توهین به خمینی و خامنه‌ای به ۲سال حبس و از بابت اتهام اجتماع و تبانی در ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور به ۵ سال حبس و از بابت اتهام تشکیل و اداره دستجات غیر قانونی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود. مجموع این احکام ۱۸ سال حبس می‌باشد که ۱۰ سال آن قابل الاجرا است.

  وی پیش از این در مردادماه ۱۴۰۲ طی نامه‌ای به مقامات قوه قضاییه، نوشته بود:

  «اینجانب با ۶۳ سال سن برای اولین بار در زندگی پایم به چنین مکانی رسیده، من بدون اینکه فعالیت عملی و میدانی داشته باشم فقط به صرف اینکه در گوشی خود با وجود تعدد و تنوع مطالب که روزانه میلیاردها مطلب از این دست در جهان، در حال گردش است، با نهایت بی شرمی و وقاحت تمام، با ورود به حریم شخصی و خصوصی گوشی همراهم از مطالب آن علیه من پرونده سازی نموده اند»

  زندانی سیاسی شهریار بیات متولد ۱۳۳۹ کارمند بازنشسته، متاهل و ساکن شهرستان شهریار است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل