زندان مرکزی ارومیه در کار پرونده سازی بر علیه امیر شهبازی پس از خودکشی

زندان مرکزی ارومیه در کار پرونده سازی بر علیه امیر شهبازی پس از خودکشی

زندان مرکزی ارومیه، حمله گارد زندان به بند زندانیان سیاسی

زندان مرکزی ارومیه درصدد پرونده سازی بر علیه امیر شهبازی پس از خودکشی است تا جنایاتشان را سفیدسازی کنند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، سه شنبه ۸ اسفند ماه ۱۴۰۲، مسئولان زندان مرکزی ارومیه و دستگاه قضایی ارومیه، در صدد جمع آوری مدرک و پرونده سازی بر علیه امیر شهبازی پس از خودکشی است.
به گزارش منبع مطلع، رئیس زندان و مقامات قضایی با فشار آوردن بر زندانیان در کار تهیه شهادت هایی بر علیه امیر شهبازی هستند که وانمود کنند او در زندان در کار خلاف و داد و ستد گوشی بوده است. تا به این وسیله سناریویی برای مرگ و خودکشی او درست کنند. زندانیان زندان مرکزی ارومیه با انتشار نامه ای خودکشی در زندان را نتیجه اعمال مسئولان زندان از جمله رئیس این زندان دانستند.

زندانی شاهین گله داری نیز در ششم اسفند ماه ۱۴۰۲، به علت مشکوکی در زندان مرکزی ارومیه جان سپرد. مسئولان زندان علت مرگ او را خودکشی اعلام کردند.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  در هفته گذشته بیش از ۸۰۰ زندانی زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به افزایش فشار به زندانیان این زندان، نامه ای نوشته و اعتراض کردند.

  زندانیان در این نامه خواهان برکناری پیمان خانزاده رئیس این زندان شدند. زندانیان نوشتند که امیر شهبازی چند هفته پیش به رغم اینکه رضایت همه شاکیان خود را گرفته و چیزی به آزادی اش نمانده بود، دست به خودکشی زد و جانباخت. او در نامه ای قبل از خودکشی به خانواده اش نوشته بود که شخص رئیس زندان و مسئول خوابگاه زندان باعث خودکشی او شده اند.

  زندانیان زندان مرکزی ارومیه همچنین در این نامه به وضعیت وحشتناک سلول های انفرادی و بند پاک این زندان اعتراض کرده و نوشتند که در ماه های اخیر در این دو بخش چند زندانی دست به خودکشی زده اند.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل