زندانی سیاسی محمد شافعی، ادامه محرومیت از رسیدگی پزشکی

زندانی سیاسی محمد شافعی، ادامه محرومیت از رسیدگی پزشکی

زندانی سیاسی محمد شافعی، ادامه محرومیت از رسیدگی پزشکی

زندانی سیاسی محمد شافعی، اخیرا توسط یک پزشک ارتوپد در زندان معاینه شد. وی دستور اعزام به پزشکی قانونی و ادامه درمان خارج از زندان را داده است اما مقامات زندان از این کار ممانعت به عمل می‌آورند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، جمعه ۲۸اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، زندانی سیاسی محمد شافعی همچنان از رسیدگی پزشکی محروم است.  وی ماه‌‌ها است که به دلیل پارگی مینیکس پا از درد زانو رنج می‌برد اما با وجود درخواست‌های مکرر مقامات زندان قزلحصار هیچ اقدامی برای اعزام وی به بیمارستان انجام نداده‌اند. در حال حاضر وی به دلیل شدت درد تحت فشارهای جسمی زیادی قرار دارد. مخالفت مقامات زندان با اعزام وی به بیمارستان در راستای هر چه بیشتر شکنجه کردن وی می‌باشد.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  زندانی سیاسی محمد شافعی
  زندانی سیاسی محمد شافعی

   

  زندانی سیاسی محمد شافعی، اخیرا توسط یک پزشک ارتوپد در زندان معاینه شد. وی دستور اعزام به پزشکی قانونی و ادامه درمان خارج از زندان را داده است اما مقامات زندان از این کار ممانعت به عمل می‌آورند.

  زندانی سیاسی محمد شافعی گورابی، متاهل و دارای یک فرزند و ساکن رشت است. وی هم اکنون در زندان قزلحصار کرج زندانی است.

  محاربه، اتهام زندانی سیاسی محمد شافعی گورابی

  زندانی سیاسی محمد شافعی گورابی، در تاریخ ۸آذرماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد. ماموران امنیتی با محاصره منزل وی هنگامی که وی به دلیل تردد‌های مشکوک، به بیرون منزل می‌آید وی را با ضرب و شتم به درون منزدل برده و بازداشت نمودند. آنها در ادامه با یورش به منزل شخصی، به تفتیش منزل پرداخته و لوازم شخصی و ارتباطی وی را با خود می‌برند.

  زندانی سیاسی محمد شافعی گورابی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام محاربه و بمب‌گذاری محاکمه شد. اما با تلاش‌های وکیل و خانواده‌اش این اتهام لغو و به اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی تغییر یافت. محاکمه وی در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب تهران ادامه یافت و وی در دادگاه بدوی به ۳سال و ۹ماه حبس محکوم شد.

   

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل