اعتراض زندانیان سیاسی بند ۴ اوین به محدودیت در تماس

اعتراض زندانیان سیاسی بند ۴ اوین به محدودیت در تماس

زندانیان سیاسی بند ۴ اوین با یک اعتصاب سه روزه به محدودیت های شدید تلفن اعتراض کردند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۸ شهریورماه ۱۴۰۲، زندانیان سیاسی بند ۴ اوین اعلام کردند که به مدت سه روز، از روز ۸ تا ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۲، در اعتراض به محدویت های سنگین تماس تلفنی اقدام به اعتصاب کرده و از تلفن های زندان استفاده نمی کنند. اعتراض این زندانیان به گرانی هزینه تماس، افت کیفیت تماس و افزایش کنترل، شنود و ضبط تماس پس از انتقال سیستم تلفن های زندان به آسیاتک است.

بر اساس گزارشات پس از انتقال سیستم تلفن زندان اوین به آسیاتک، امکان کنترل و شنود و ضبط مکالمات زندانیان نسبت به قبل بیشتر شده است. علاوه بر این زندانیان کیفیت تماس ها بسیار پایین، صدا ضعیف و خراب است. این تماس ها با قطع مستمر همراه است.هزینه های تلفن متعلق به آسیاتک نسبت به قبل بسیار گرانتر بوده و در عین حال که زندانیان پول بیشتری پرداخت می کنند، میزان تماس کمتر و کوتاهتری دریافت می کنند. از همین روز زندانیان سیاسی بند ۴ اوین به این شرایط اعتراض کرده و اعلام اعتصاب کردند.

از گرانی هزینه تا قطع تماس، مشکلاتی که زندانیان در همه زندان ها با آن روبرو هستند چندی است که سازمان زندان های با سیاست های خود در خصوص ارتباط تلفنی زندانیان با خانواده هایشان، ایشان را با مشکلات عدیده ای در خصوص تماس های تلفنی مواجه کرده است. این معضلات خاص زندان اوین نیست و همه زندان ها را در بر می گیرد.

گرانی هزینه، محدود و کم کردن زمان تماس، خرابی گوشی ها و … باعث ایجاد مشکلات عدیده برای زندانیان شده است. چرا که تنها راه تماس یک زندانی با خانواده یا وکیل، تماس تلفنی است.

کانون حقوق بشر ایران پیش از این گزارشی در خصوص اختلال تماس های تلفنی، معضلات و محدودیتهای افزوده بر زندانیان منتشر کرده بود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل