بازداشت و بلاتکلیف یک ساله نسیم غلامی سیمیاری

بازداشت و بلاتکلیف یک ساله نسیم غلامی سیمیاری

بازداشت و بلاتکلیف یک ساله نسیم غلامی سیمیاری

نسیم غلامی در زمان بازداشت تحت شکنجه‌های روحی و فیزیکی قرار گرفته است. ماموران امنیتی با این شکنجه‌ها تلاش کرده‌اند که با گرفتن اعترافات اجباری سندی در پرونده وی داشته باشند تا منجر به محکوم شدن او شود

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، یک‌شنبه ۳۰اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، زندانی سیاسی نسیم غلامی سیمیاری با گذشت یک سال از زمان بازداشت هم‌چنان در بلاتکلیفی بسر می‌برد. وی در تاریخ ۲۸اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد.  وی ابتدا به یکی از بازداشت‌گاه‌های وزارت اطلاعات موسوم به بند یک الف منتقل شد. او در این بازداشت‌گاه‌ها تحت شکنجه‌های روحی و فیزیکی قرار داشت تا مجبور به اعترافات اجباری شود. نسیم غلامی در ادامه به بند دو الف و در نهایت به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  لیست اسامی تعدادی از زنان زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین
  بند زنان زندان اوین

  زندانی سیاسی نسیم غلامی پس از بازداشت در دادسرای اوین توسط بازپرس ناصر جلایر به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام و بغی مورد بازپرسی و تفهیم اتهام قرار گرفت.

  مراحل بازجویی و بازپرسی‌ از متهم سیاسی نسیم غلامی سیمیاری، مدت‌ها است که به پایان رسیده و پرونده وی در دادگاه انقلاب منتقل شده است اما مراحل دادرسی به پرونده قضایی وی به جریان نیفتاده و وی در بلاتکلیفی بسر می‌برد.

  اتهامات منتسبه به وی می‌تواند زمینه‌ساز صدور احکام سنگین باشد.

  به گفته نزدیکان نسیم غلامی وی در زمان بازداشت تحت شکنجه‌های روحی و فیزیکی قرار گرفته است. ماموران امنیتی با این شکنجه‌ها تلاش کرده‌اند که با گرفتن اعترافات اجباری سندی در پرونده وی داشته باشند تا منجر به محکوم شدن او شود.

  نسیم غلامی سیمیاری متولد ۲۲تیرماه ۱۳۶۷ می‌باشد.

  ادامه نقض حقوق بشر در سال ۱۴۰۲

  نقض حقوق بشر در سال۱۴۰۲، ابعاد جدیدی به خود گرفت. پس از قیام سراسری مردم ایران در سال ۱۴۰۱ که خامنه‌ای را به وحشت انداخت، سرکوب افسار گسیخته‌ای بر جامعه حکم‌فرما شد. در زندان‌ها، بـازداشتگاه‌های علنی و مخفی، شدیدترین سرکوب بر زندانیان اعمال شد. بسیاری از زندانیان سیاسی و بـازداشت‌شدگان قیام که پیش از آن آزاد شده بودند، بدون هیچ اتهام روشن و مشخصی بار دیگر بـازداشت شدند.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل