انتقال ناگهانی چهار زندانی سیاسی از زندان اوین به مکان نامعلوم و جو ملتهب در زندان

انتقال ناگهانی چهار زندانی سیاسی از زندان اوین به مکان نامعلوم و جو ملتهب در زندان

چهار زندانی سیاسی بطور ناگهانی از زندان اوین به نقطه نامعلومی منتقل شدند. عوامل زندان در وحشت از شورش زندانیان دربها را قفل کرده و در آماده باش هستند

کانون حقوق بشر ایران پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱؛ چهار زندانی سیاسی محمد تقوی، رضا خندان، رضا نوروزی و ماهان جلالدوست امروز بطور ناگهانی از زندان اوین به مکان نامعلومی منتقل شدند. بدنبال این انتقال، جو داخل زندان ملتهب شد. عوامل زندان که آمادگی چنین شرایطی را داشتند دربها را قفل کرده اند، همچنین گارد زندان در حیاط بند حاضر شده است.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشر ایران گفت:‌ «ظهر امروز ۲۱ مهر، ساعت ۱۱ و نیم چهار نفر از زندانیان سیاسی از جمله محمد تقوی، رضا خندان، ماهان جلالدوست و رضا نوروزی به افسر نگهبانی فراخوانده شده و به بهانه اعزام به مراجع، ربوده شده و چند دقیقه بعد گفتند وسایلشان را بدهید که منتقل شدند.»

این منبع گفت: «هیچ اطلاعی داده نشده است که این زندانیان را به کجا برده اند.»

این منبع در ادامه گفت:‌ «در همین حین که زندانیان در داخل هواخوری جمع شدند، گارد زندان رژه کنان به مقابل درب بند ۸ (که جنب هواخوری است) آمدند و با شعارهای اسلام پیروز است و ولایت فقیه و… ، قدرت نمایی کردند و بعد از چند دقیقه هم با رژه رفتند‌!»

این منبع در پایان افزود: «هم اکنون فضای زندان اوین بشدت ملتهب است. عوامل زندان از ترس واکنش زندانیان درب زیرهشت را قفل کرده و رئیس بند و … هم امروز اصلا در زندان حاضر نشده اند. همچنین نیروهای سرکوبگر در اطراف بندها و خارج از بندها در آماده باش هستند.»

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل