افشین بایمانی پس از ضرب و شتم توسط گارد زندان دچار حمله قلبی شد

حمله قلبی افشین بایمانی پس از ضرب و شتم توسط گارد زندان

 در پی حمله گارد زندان قزلحصار، زندانی سیاسی افشین بایمانی به دلیل ضربه‌ای که توسط ماموران به قفسه سینه‌ او وارد شد دچار ناراحتی قلبی شد. وی به بیمارستان منتقل شده ولی از وضعیت وی خبر موثقی در دست نیست.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲، افشین بایمانی در حمله گارد زندان به قزلحصار کرج، به دلیل ضربه به سینه اش دچار حمله قلبی شده و به بیمارستان منتقل شد.

در پی سونامی کشتار و اعدام زندانیان و اعتراضات مستمر زندانیان به این ماشین کشتار که در زندان های سراسر کشور به ویژه زندان قزلحصار به راه افتاده است، زندانیان سیاسی زندان قزلحصار به این موج اعدام ها اعتراض کردند. اعتراض آنها به طور خاص به اعدام آخرین همبندیهایشان فرهاد سلیمی و محمد قبادلو و چهار زندانی دیگر است که در معرض اعدام قریب الوقوع هستند.

در پی حمله گارد زندان قزلحصار، زندانی سیاسی افشین بایمانی به دلیل ضربه‌ای که توسط ماموران به قفسه سینه‌ او وارد شد دچار ناراحتی قلبی شد. وی به بیمارستان منتقل شده ولی از وضعیت وی خبر موثقی در دست نیست.

افشین بایمانی

پیش از این زندانی سیاسی افشین بایمانی که جهت مرخصی درمانی برای عمل جراحی قلب از زندان قزلحصار به مرخصی اعزام شده بود، روز ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۲، بازداشت و به زندان اسدآباد اصفهان منتقل شد. این در حالی بود که او قرار عمل جراحی قلب داشت. به گزارش منبع مطلع، در این مدت افشین بایمانی ، با وجود بیماری قلبی و نیاز به عمل جراحی، محروم از رسیدگی پزشکی بوده است.

وزارت اطلاعات برای افزایش فشار بر زندانی سیاسی افشین بایمانی برای مجبور کردن او به ابراز ندامت وی را مدت‌ها در زندان اسدآباد مبارکه نگه داشته و انواع فشارها را بر او وارد کرده بودند. این در حالی است که وی حدود ۲۳ سال در زندان بوده و به دلیل شکنجه های جسمی و روحی به بیماری قلبی مبتلا شده است.

در حمله نیروهای گارد زندان قزلحصار زندانی سیاسی سامان یاسین نیز زخمی شده است اما ماموران زندان از اعزام وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.

حمله گارد زندان قزلحصار به زندانیان سیاسی و شعار زندانیان

شرایط وخیم زندانیان سیاسی تبعیدی از زندان اوین به قزلحصار

انتقال وحشیانه زندانیان سیاسی به قزلحصار

حمله گارد زندان قزلحصار به بند ۴ زندانیان سیاسی

روز یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲، نیروهای لباس شخصی با همراهی نیروهای حفاظت و نیروهای گارد زندان به بند زندانیان سیاسی یورش بردند. زندانیان سیاسی با ضرب و شتم و تهدید به هواخوری زندان منتقل و تمام وسایل شخصی آنها مصادره و تخریب شد.

زندانیان با شعارهایی در اعتراض به اعدام ها و مرگ بر خامنه ای و … دست به اعتراض زدند. در این بین چند تن از زندانیان مجروح شدند. از جمله زندانی سیاسی افشین بایمانی به خاطر ضربه ای که به سینه اش اصابت کرد، دچار حمله قلبی شد و به بیمارستان زندان منتقل گردید. از وضعیت سلامتی او اطلاعی در دست نیست.

علاوه بر او سامان یاسین نیز مورد یورش قرار گرفته و مجروح شد. اما او را به بیمارستان اعزام نکردند.

سامان یاسین

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل