افشای قتل مشکوک آرین قربانی شناس در زندان شهرضا

افشای قتل مشکوک آرین قربانی شناس در زندان شهرضا

افشای قتل مشکوک آرین قربانی شناس در زندان شهرضا

مقامات قضایی به منظور سرپوش گذاشتن به قتل این جوان ۱۸ ساله با استناد به گزارش پزشکی قانونی پرونده را مختومه اعلام کرده‌اند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران در روزها نخستین آذرماه ۱۴۰۲، یک جوان ۱۸ ساله به نام آرین قربانی شناس، به شکل مشکوکی در زندان شهرضا به قتل رسید. مقامات زندان و قوه قضاییه تلاش کردند با تهدید خانواده مقتول، این قتل افشا نشود.

آرین قربانی شناس روز ۲۹ آبان ۱۴۰۲ پس از مصرف مشروبات الکلی با دوستانش درگیر شده و به همین دلیل توسط ماموران انتظامی بازداشت شده بود. وی یک روز پس از بازداشت در تاریخ ۳۰ آبان با وضعیت جسمانی کاملا مناسب و بدون داشتن هیچگونه مشکل جسمی برای رسیدگی پرونده به دادگاه منتقل شده و پس از پایان دادگاه به قرنطینه منتقل می‌شود.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  کمتر از ۲۴ ساعت از انتقال وی به قرنطینه، ماموران زندان در ساعت ۸.۵ صبح روز اول آذر وی را در حالی‌که کاملا بی‌هوش بود به بیمارستان امیر‌المومنین شهرضا منتقل می‌کنند.

  افشای قتل مشکوک آرین قربانی نژاد در زندان شهرضا
  زندان شهرضا

   

  ماموران زندان با تاخیر ۹ساعته به خانواده وی اطلاع می‌دهند و درنهایت آرین قربانی شناس در روز ۲آذرماه ۱۴۰۲ در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

  تورم شدید در سمت راست سر زندانی

  پزشک معالج وی به خانواده‌اش گفته بود که تمام آزمایش‌های وی مثبت بوده و بیمارستان هیچ قصوری ندارد. تنها در قسمت سمت راست سر آرین یک ورم شدید وجود داشته است.

  پزشکی قانونی علت مرگ آرین قربانی شناس را مرگ مغزی ناشی از مسمومیت الکلی اعلام کرده است. این در حالی است که وضعیت جسمانی وی تا قبل از انتقال به قرنطینه زندان شهرضا در وضعیت جسمانی مناسبی قرار داشته است. والدین وی در دادگاه و پیش از انتقال به زندان با وی صحبت کرده و سلامت وضعیت جسمانی وی را تایید می‌کنند.

  مقامات قضایی به منظور سرپوش گذاشتن به قتل این جوان ۱۸ ساله با استناد به گزارش پزشکی قانونی پرونده را مختومه اعلام کرده‌اند.

  در زندان‌های حکومت شکنجه و قتل زندانیان امری عادی است. بسیاری از این قتل‌ها با صحنه‌سازی خودکشی و مرگ طبیعی جلوه داده می‌شود.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل