اعدام یک زندانی تبعه افغانستان در زندان دستگرد اصفهان

اعدام یک زندانی تبعه افغانستان در زندان دستگرد اصفهان

اعدام یک زندانی تبعه افغانستان در زندان دستگرد اصفهان

به گفته منابع مطلع، این زندانی، هیچ نقشی در قتل نداشته و تنها به این دلیل که نتوانسته در دادگاه بی‌گناهی خودش را اثبات کند به اعدام محکوم شده است

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، بامداد روز یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ یک زندانی تبعه افغانستان در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد. این زندانی اعدام شده، اشرف اکرم‌الله، ۳۶ ساله و اهل جلال‌آباد افغانستان بود. وی به اتهام قتل به قصاص نفس محکوم شده بود. این زندانی در یک نزاع جمعی به اتهام قتل دستگیر شد. گفته می‌شود، وی هیچ نقشی در این قتل نداشته و تنها به دلیل این که نتوانسته در دادگاه بی‌گناهی خودش را اثبات کند به اعدام محکوم شده است.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  اشرف اکرم‌‌الله در سال ۷۶ زمانی‌که تنها ۱۱ سال داشت به ایران مهاجرت کرده بود. پدر وی نیز در همین زندان به اتهام موادمخدر در سال ۸۸ اعـدام شده است. یکی از نزدیکان وی در رابطه با اتهام قتل اشرف گفته بود، وی در یک نزاع جمعی قصد میانجی‌گری داشت که به دلیل استفاده از سلاح سرد یک تن کشته می‌شود. تنها دلیل اتهام قتل به وی فرار نکردن او از صحنه قتل و دستگیر شدن توسط ماموران نیروی انتظامی بوده است. وی به دلیل نداشتن امکان مالی برای گرفتن یک وکیل مجرب نتوانسته بی‌گناهی خود را اثبات کند.

  اعدام یک زندانی تبعه افغانستان در زندان دستگرد اصفهان
  اعـدام یک زندانی تبعه افغانستان در زندان دستگرد اصفهان

  اعدام پدر اشرف به دلیل نداشتن تمکن مالی

  بنا به گفته یکی از هم‌بندی‌هایش، اشرف در رابطه با اعـدام پدرش گفته بود، وی نیز بی‌گناه بوده و حتی مخالف فروش مواد مخدر بوده است. وی دریک مغازه سبزی‌فروشی کار می‌کرده که ماموران از داخل مغازه ۹۰۰ گرم شیشه کشف می‌کنند. ماموران نیروی انتظامی وی را به جرم فروش مواد دستگیر می‌کنند. وی نیز به دلیل نداشتن تمکن مالی برای گرفتن وکیل مجرب نتوانسته بود بی‌گناهیش را ثابت کند.

  این اعـدام تا کنون توسط مراجع رسمی یا رسانه‌های داخلی اعلام نشده است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل