اعتصاب غذای ۲زندانی سیاسی وریشه مرادی و پخشان عزیزی

اعتصاب غذای ۲زندانی سیاسی وریشه مردای و پخشان عزیزی

اعتصاب غذای ۲زندانی سیاسی وریشه مردای و پخشان عزیزی

زندانی سیاسی وریشه مرادی که در بند زنان زندان اوین زندانی بود به دستور قاضی صلواتی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در اعتراض به این انتقال اقدام به اعتصاب غذا نمود. زندانی سیاسی پخشان عزیزی نیز در اعتراض به این انتقال، اقدام به اعتصاب غذا کرد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، پنج‌شنبه ۲۷اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، دو زندانی سیاسی در زندان اوین اقدام به اعتصاب غذا نمودند. این ۲زندانی سیاسی وریشه مرادی و پخشان عزیزی هستند. روز سه‌شنبه ۲۵اردیبهشت‌‌ماه  ۱۴۰۳، وریشه مرادی که در بند زنان زندان اوین زندانی بود به دستور قاضی صلواتی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی از ظهر روز چهارشنبه ۲۶اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، در اعتراض به این انتقال اقدام به اعتصاب غذا نمود.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  لیست اسامی تعدادی از زنان زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین
  بند زنان زندان اوین

  اعتصاب غذای زندانی سیاسی پخشان عزیزی در اعتراض به انتقال وریشه مرادی

  زندانی سیاسی پخشان عزیزی نیز که در بند زنان زندان اوین زندانی است به مدت یک روز در مقابل نگهبانی بند زنان اقدام به تحصن و اعتصاب غذا کرد. در حال حاضر وی نیز در اعتصاب غذای بسر می‌برد.

  به دستور قاضی صلواتی از یک هفته قبل وریشه مرادی از تماس تلفنی و ملاقات حضوری با خانواده محروم شده است.

  پیش از این جلسه دادگاه زندانی سیاسی وریشه مرادی که قرار بود در شعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهران برگزار شود به دلیل عدم حضور قاضی عموزاد به زمان دیگری موکول شد.

  وریشه مرادی در ۱۰مرداد ۱۴۰۲، در سنندج بازداشت و در بازداشتگاه اطلاعات این شهر تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت. وی سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از آن به بند زنان این زندان منتقل شد.

  وی در این تحت شکنجه و فشارهای مقامات امنیتی قرار داشت تا مجبور به اعترافات اجباری شود.

  زندانی سیاسی پخشان عزیزی، اهل مهاباد و فارغ‌التحصیل مددکاری اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبایی است. وی اولین بار در آبان ۱۳۸۸ در یک گردهمایی اعتراضی دانشجویان علیه اعدام‌های سیاسی در کردستان بازداشت شد. زندانی سیاسی پخشان عزیزی آخرین بار در ۱۳مرداد ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی به اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام بازداشت شد.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل