یک پدر ۶۵ ساله بخاطر نداشتن پول وثیقه برای آزادی فرزندش، در بیرون دادگاه خود را به دار آویخت

یک پدر ۶۵ ساله بخاطر نداشتن پول وثیقه برای آزادی فرزندش، در بیرون دادگاه خود را به دار آویخت

یک پدر ۶۵ ساله ساله بخاطر نداشتن پول وثیثه خود را مقابل دادگاه دار زد اما با کمک شاهدان و حاضران در صحنه از مرگ نجات یافت

به گزارش رسیده به کانون حقوق بشر ایران، همین امروز سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ در ساعت یک،‌ در مقابل شعبه ۱۲ بازپرسی اهواز، یک پدر ۶۵ ساله که پسرش را در اعتراضات اخیر بازداشت کرده اند، پس از اینکه از مبلغ وثیقه هفتصد میلیون تومانی مطلع شد و التماسهایش بی نتیجه ماند خود را در بیرون دادگاه به دار آویخت.

به گفته شاهدان این پدر در بیرون دادگاه با التماس میگفت:‌ «من خانه ندارم، خودم مستاجر هستم امکان تهیه این پول را ندارم.»

خوشبختانه در همان لحظه یکی از وکلای با شرافت از محل عبور میکرده، دختر کوچکی که شاهد صحنه بوده از وی کمک خواسته و به کمک رهگذری که چاقو همراه داشته طناب را پاره کرده و پدر را نجات می دهند. همان موقع یکی از کارکنان دادگستری پدر را نزد معاون دادستان می برد با این امید که مساله حل شود.

این پدر حدودا شصت و پنج ساله بوده است و قرار وثیقه نیز توسط بازپرس شعبه ۱۲ بنام دقیقیان صادر شده است.

بنابر اطلاع کانون حقوق بشر ایران، پس از بازداشتهای گسترده در اعتراضات اخیر، دادگستریها مبلغ وثیقه را بسیار بالا برده اند طوریکه خانواده ها اصلا امکان تهیه چنین مبالغی را ندارند.

عوامل حکومتی از این روش برای چپاول و خالی کردن جیب مردم استفاده میکنند.

کانون حقوق بشر ایران یکبار دیگر نسبت به وضعیت بازداشت شدگان و خانواده های آنها هشدار داده و از همه مجامع حقوق بشری میخواهد برای توقف جنایت در ایران اقدام فوری و عملی اتخاذ کنند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل