کشته و زخمی شدن ۳ کولبر طی ۳ روز پیاپی

کولبر

هفته گذشته از سیاه‌ترین هفته‌ها برای کولبران بود؛ در این هفته ۲ کولبر کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند

نیروهای هنگ مرزی با آتش گشودن به سمت کولبران در مرز هنگه‌ژال در منطقه بانه یک کولبر را به قتل رساندند. کولبر کشته شده رحیم محمدی نام داشت. این حادثه در شامگاه جمعه ۲۸ مرداد رخ داد. رحیم محمدی ۳۷ ساله، متاهل و پدر ۲ فرزند بود. نیروهای هنگ مرزبانی وی را از ناحیه سینه و قلب هدف گلوله‌های کلاشینکوف قرار داده بودند. رحیم اهل روستای هورزه و ساکن روستای کوپیچ سفلی بود. جسد وی به بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی بانه منتقل شده است.

زخمی شدن ۲ کولبر در اثر انفجار مین

با کشته شدن رحیم محمدی در یک هفته گذشته، مجموعا ۲۱ کولبر کشته و زخمی شده‌اند. این هفته از تلخ‌ترین هفته‌ها برای کـولبران و مردم کردستان بوده است. در این هفته ۲ کـولبر کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

روز پنجشنبه ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱ نیز یک کـولبر در اثر انفجار مین زخمی شد. وی محمود عثمانی نام داشت. وی در اثر انفجار مین یک پا و دو چشم خود را از دست داد. این حادثه در منطقه هنگه‌ژال رخ داد.

یک روز پیش از آن نیز در شامگاه چهارشنبه ۲۶ مردادماه یک کودک کـولبر ۱۷ ساله به نام آمانج آذرپور به دلیل انفجار مین به شدت زخمی شد. این کودک کـولبر که اهل روستای صاحب از توابع سقز بود، جهت مداوا به تهران منتقل شده است.

انتخاب کـولبری تنها راه نجات از گرسنگی

انتخاب کـولبری تنها راه تداوم زندگی در قعر خط فقر است. اما سران حکومت که سرمایه‌های این مردم را در ۴۰ سال گذشته چپاول کرده، گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن فقر مردم ندارند. آنها تنها به فکر حفظ حاکمیت خود به هر صورت هستند. مردم ایران هم نشان داده‌اند، از هر فرصتی برای ضربه زدن به این حاکمیت استفاده می‌کنند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک


خروج از نسخه موبایل