پروین موسوی مبتلا به سرطان، در انتظار اعدام

پروین موسوی مبتلا به سرطان، در انتظار اعدام

پروین موسوی یکی از زنان زندانی محکوم به اعدام است که در بدترین شرایط در زندان ارومیه در انتظار اعدام است.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، پروین موسوی یکی از زنان محکوم به اعدام از متهمان مواد مخدر است که با وجود ابتلاء به سرطان در بدترین شرایط در زندان مرکزی ارومیه انتظار اجرای حکم به سر می برد.
او را در روز ۱۸ خردادماه ۱۴۰۲، برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل کرده و پس از عدم اجرای حکم به زندان برگرداندند.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشر ایران گفت: «پروین موسوی، ۵۳ سال دارد و اهل مراغه است. او مبتلا به سرطان است و به سختی زندگی می کند. پروین توان پرداخت هزینه داروهایش را ندارد. حتی چند بار در زندان بیهوش شد. اما او را به بیمارستان نمی بردند. چون پولی برای پرداخت به بیمارستان نداشت.»

این منبع اضافه کرد: «او همراه با همسر و پسرش ۴ سال پیش در رابطه با مواد مخدر دستگیر شدند.»

در زندان ها و بازداشتگاه های ایران زنان بدترین شرایط را داشته و سخت ترین شکنجه ها را تحمل می کنند. پیش از این اخباری منتشر شده که حکایت از تعرض به زنان زندانی دارد. آنها از حداقل امکاناتی که حق یک زندانی است، محروم هستند. علاوه بر اینکه در شرایط سرکوب در زندان های ایران، اخبار بسیاری از اعدام ها بخصوص اعدام زنان در سکوت خبری و سانسور رسانه های حکومتی اطلاع رسانی نمی شود. در این میان زنان در بی عدالتی و بی قانونی مطلق اعدام و زندانی می شوند.

از ابتدای سال جاری خبر اعدام دو زندانی زن در رسانه ها بازتاب پیدا کرده است. واضح است که به دلیل سانسور و اختناق این آمار می تواند بسا بیشتر باشد. در سال ۱۴۰۱، دستکم ۱۸ زن اعدام شدند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل