تعرض به زنان، افشای پرونده تجاوز به دو زن در زندان های خامنه‌ای +عکس اسناد

تعرض به زنان، افشای پرونده تجاوز به دو زن در زندان های خامنه‌ای

افشای پرونده تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای در تهران پس از بازداشت در تظاهرات

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۱، پرونده تجاوز به دو زن در تهران پس از بازداشت، توسط گروه هکری عدالت علی افشا شده است.

بر اساس این گزارش دو زن ۱۸ و ۲۳ ساله در مهرماه ۱۴۰۱، پس از بازداشت در خیزش سراسری، توسط دو مامور سپاه پاسداران بنامهای علیرضا صادقی و علیرضا حسینی مورد تعرض و تجاوز جنسی قرار گرفتند.

این مدارک در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۴۰۱، توسط معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شعبه ۲۷ تهران، محمد شهریاری امضاء و به علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران ارسال گردیده است. قوه قضاییه با وجود اطلاع از این پرونده تجاوز به دو زن ، بر آن سرپوش گذاشته است.

افشای پرونده تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه اول
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه دوم
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه سوم
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه چهارم
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه پنجم
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه ششم
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه هفتم
افشای تجاوز به دو زن در زندان های خامنه ای صفحه هشتم

تجاوز و تعرض به زنان و مردان یکی از شیوه های رایج شکنجه در زندان ها و بازداشت گاه های جمهوری اسلامی است که دیکتاتوری ولایت فقیه ۴ دهه است که برای درهم شکستن روحیه بازداشت شدگان و برای گرفتن اعترافات اجباری از آن استفاده می‌کند. بازجویان و مأموران کثیف وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران این روش را در شکنجه گاهها و بازداشتگاههای موقت علیه بازداشت شدگان و زندانیان بکار می گیرند.

پیش از این نیز اخباری حاکی از تجاوز به زنان در بازداشت گاه های ایذه و کرج دریافت کرده بودیم. به دلیل فشارها و محدودیت های اخلاقی و اجتماعی، زنان و مردانی که این شکنجه درباره آنها اعمال شده، به طور معمول حاضر به افشای این شکنجه‌ها نمی‌شوند و به همین دلیل نمونه های محدودی از آنها علنی و افشا شده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل