پدر دادخواه کمال لطفی، انتقال به زندان کامیاران

پدر دادخواه کمال لطفی، انتقال به زندان کامیاران

پدر دادخواه کمال لطفی، انتقال به زندان کامیاران

کمال لطفی پدر جان‌باخته راه آزادی رضا لطفی است وی چندین مرتبه با سخنرانی بر مزار فرزندش، خامنه‌ای را قاتل فرزندش و سایر جان‌باختگان راه آزادی معرفی کرد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، پنج‌شنبه ۲۷اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، پدر دادخواه کمال لطفی پس از پایان مراحل بازجوی به زندان کامیاران منتقل شد. کمال لطفی پدر جان‌باخته راه آزادی رضا لطفی است.

رضا لطفی از اولین جان‌باختگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ است که ۲۸شهریورماه ۱۴۰۱، توسط ماموارن امنیتی حکومت در شهرستان دهگلان به قتل رسیده بود.

آقای کمال لطفی چند روز پس از این جنایت ماموران امنیتی با انتشار کلیپی تاکید کرد که قتل فرزندش توسط نیروهای امنیتی بوده و انتساب آن به عوامل غیرحکومتی را تکذیب کرد. وی هم چنین چندین مرتبه با سخنرانی بر مزار فرزندش، خامنه‌ای را قاتل فرزندش و سایر جان‌باختگان راه آزادی معرفی کرد.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  جدیدترین لیست اسامی و مشخصات شهیدان راه آزادی و جانباختگان قیام سراسری ۱۴۰۱
  قیام ۱۴۰۱

  مقامات قضایی و امنیتی حکومت در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ وی به جرم ابراز این نظرات دستگیر کرده بودند. این دستگیری بدون ارائه هرگونه برگه قضایی و در یکی از خیابان‌های دهگلان صورت گرفت. کمال لطفی نهایتا در روز دوشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۲ با تودیع وثیقه از زندان کامیاران آزاد شد.

  آقای کمال لطفی به دلیل شرایط غیر انسانی در زندان به چندین بیماری مبتلا شده بود. همچنین وی در اعتراض به شرایط زندان چندین مرتبه اقدام به اعتصاب غذا نموده بود.

  کمال لطفی آخرین بار در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ پس از احضار و مراجعه به دادگاه انقلاب شهرستان قروه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

  دادگاه انقلاب دهگلان آقای کمال لطفی را بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام وی را به یک سال حبس تعزیری، بابت توهین به خامنه‌ای به ۲سال حبس تعزیزی و بابت توهین به خمینی به ۲سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل