پارلمان اروپا سپاە پاسداران را در لیست تروریستی قرار می دهد

نام گذاری تروریستی سپاە پاسداران توسط پارلمان اروپا

پارلمان اروپا قطعنامه ای را تصویب کرد که به موجب آن سپاه پاسداران در لیست تروریستی قرار می گیرد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز ۲۹ دی ۱۴۰۱ برابر با ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳، پارلمان اروپا در واکنش به سرکوب اعتراضات سراسری مردم ایران و شکنجه و اعدام معترضین، با ۵۹۸ رای مثبت، اقدام به تصویب قطعنامه ای در خصوص نام گذاری تروریستی سپاه پاسداران کرد.

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا در سخنانی با بیان اینکه اعدام معترضان خواستار آزادی در ایران، نمی‌تواند ادامه یابد، گفت: «رژیم ایران باید سرکوب معترضان را متوقف و احکام صادرشده علیه آن‌ها را لغو کند».

این قطعنامه با نام بردن از محسن شکاری، مجیدرضا رهنورد، محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی، اعدام‌ مردم معترض، سرکوب و نقض حقوق بشر در ایران را با شدیدترین لحن محکوم کرده و از کشورهای عضو اتحادیه می‌خواهد پشتیبانی از مردم معترض ایران را تقویت کنند.

تصویب قطعنامه پارلمان اروپا اقدام ضروری در مقابله با بزرگ ‌ترین ارگان سرکوب و تروریسم در جهان، یعنی سپاه پاسداران است.

مردم ایران که از سپاه پاسداران زخمها بر دل و ضمیر خود دارند، از این اقدام پارلمان اروپا بسیار خوشحال شده و آن را به یکدیگر تبریک گفته و در برخی از شهرها جشن گرفتند.

در کلیپ‌هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، مردم مهاباد و سقز به دلیل صدور قطعنامه پارلمان اروپا در تروریست شناختن سپاه پاسداران به خیابا‌ن ‌ها آمده و به رقص و شادمانی پرداختند.

https://youtu.be/oWI0pcdFR4s

لیست شرکت ها و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران را در زیر بخوانید

لیست برخی از شرکتها و نهادهای وابسته به نیروی سرکوبگر سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیا

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل