هتک حرمت زندانیان زندان مریوان و درگیری زندانیان با زندانبانان

هتک حرمت زندانیان زندان مریوان و درگیری زندانیان با زندانبانان

زندان مریوان

زندانیان زندان مریوان بدنبال هتک حرکت زندانبانان که از آنان خواسته شد «صدای سگ دربیاورند» اقدام به درگیری لفظی با زندانبانان کردند

زندانیان زندان مریوان تن به خواسته ضد انسانی و ضداخلاقی زندانبانان نداده و تا ساعتها درگیری لفظی با زندانبانان ادامه داشت.

کانون حقوق بشر ایران، روز شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱، مأموران زندان مریوان، در یک اقدام غیرانسانی و غیراخلاقی قصد هتک حرمت شخصیت انسانی زندانیان بی‌دفاع را داشتند.

به گفته یک منبع مطلع:‌«مأموران زندان مریوان قصد داشتند به زور و اجبار زندانیان را وادار به درآوردن صدای سنگ کنند.»

زندانیان بی‌دفاع، یک‌صدا نسبت به این اقدام غیراخلاقی برآشفتند و به این عمل ضدانسانی زندانبانان، تن ندادند. در نتیجه بین مأموران زندان و زندانیان درگیری لفضلی شدیدی به وجود آمد و این درگیری تا ساعت‌ها ادامه داشت.

شایان ذکر است زندان مریوان از جمله بدترین زندانهای ایران از لحاظ زیرساختی و مسائل بهداشتی و نگهداری زندانیان است. در این زندان هیچ قانونی حکمفرما نیست و زندانبانان به شکل غیرانسانی و مشابه یک برده با زندانیان رفتار می‌کنند.

کانون حقوق بشر ایران نسبت به وضعیت زندانیان در زندانهای ایران هشدار داده و از دبیرکل، شورای حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران می خواهد هیاتی را برای بازدید از زندانها و برای جلوگیری از استمرار جنایت، به ایران اعزام کنند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل