نامه جمعی از پزشکان متعهد ایران و تعهد به مداوای مجروحان قیام سراسری در ایران

نامه جمعی از پزشکان متعهد ایران و تعهد به مداوای مجروحان قیام سراسری در ایران

جمعی از پزشکان متعهد در ایران خواستار اخراج عوامل سرکوبگر از بیمارستانها شده و نسبت به مداوای مجروحان تعهد دادند

کانون حقوق بشر ایران، جمعه ۱۳ آبان، جمعی از پزشکان متعهد ایران در نامه ای نسبت به قتل دکتر پریسا بهمنی اعتراض کرده و برای مداوای مجروحان و تلاش برای اخراج عناصر سرکوبگر از بیمارستانها متعهد شدند.

این نامه که بدلیل سختی ارتباطات و مشکلات دیگر با تاخیر چند روزه به دست ما رسیده ذیلا از نظرتان میگذرد؛ فرستندگان این نامه، پیشاپیش بابت تاخیر اجتناب ناپذیر در امکان رساندن آن برای انتشار، عذرخواهی کرده اند.

نامه جمعی از پزشکان متعهد ایران که جهت انتشار به کانون حقوق بشر ایران رسیده از این قرار است؛

در چهلمين روز جان باختن مهسا امينی که قیام سراسری مردم ایران یکی از قله های رفیع خود را پشت سر ميگذاشت، تهران سراسر آکنده از آتش و خشم معترضان بود. در اين روز مأمورین مسلح خامنه ای خونهای بيشتری به زمين ريختند. يكی از اين شهيدان دکتر پریسا بهمنی جراح عمومی بود كه از زنجان به تهران آمده بود تا در تجمع اعتراضی پزشکان در مقابل سازمان نظام پزشکی شركت كند اما بر اثر شلیک مستقيم پاسداران به شهادت رسید.

اما طبق معمول مقامات حكومتی مدعی شدند دكتر بهمنی، در اثر تصادف رانندگی كشته شده است.

شهادت پریسا بهمنی را به بستگان وی و کلیه پزشکان و كادر درمانی وطنپرست ایران تسلیت میگوییم و آنرا نشانگر این واقعیت میدانیم که هیچ قشری از جامعه ایران از هجوم و سنگدلی مأمورین سرکوبگر خامنه ای در امان نیستند.

پزشکان ایرانی نه اجازه رسیدگی به معترضین مجروح را (که به دلیل سوگند پزشکی به انجام آن وظیفه مندند) دارند و نه حتی هنگامی که به این محدودیتها اعتراض می‌کنند، جان خودشان در امان نیست. لذا بیش از پیش بر اخراج مأمورین سرکوبگر تحت هر اسم و عنوانی از بیمارستانها پای میفشارند و این اقدام را در دستور کار خود قرار داده و از همه اقشار دیگر جامعه منجمله دانشجویان نیز در این مهم کمک می‌طلبند.

همكاران عزيز، پزشكان متعهد و انساندوست!

در حاليكه مردم ايران بپاخاسته اند و هر روز گروه بيشتری از جوانان اين ميهن برای آزادی كشورمان به جان خود را از دست داده و به شهادت می‌رسند، وظيفه سنگينی بر دوش ما به عنوان پزشكان و كادر درمانی قرار دارد لذا ما يكصدا متعهد ميشويم که:

به هر صورت كه مي توانيم در بيمارستان، مطب خصوصی و محلهای ديگر به مداوا و كمك به كسانی كه بدست دشمنان آزادی مجروح ميشوند، بشتابيم

اجازه ندهيم امكانات پزشكی و پرستاری و آمبولانسها و …. توسط نيروهای سركوبگر مورد استفاده قرار گيرد.

از هيچ كمكی به قيام با شكوه مردم ايران دريغ نميكنيم و در هرگونه اعتصاب يا اعتراضی كه با مداوای مجروحان و بيماران اورژانس منافاتی نداشته باشد، حضور فعال و پررنگ خواهیم داشت.

آينده روشن است، ايران آزاد و دمكراسی و حاكميت مردم محقق ميشود

پزشكان متعهد
۷آبان۱۴۰۱

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل