مصدوم شدن زندانی سیاسی محمد حسنی توسط گارد زندان مرکزی کرج

مصدوم شدن زندانی سیاسی محمد حسنی توسط گارد زندان مرکزی کرج

ماموران گارد زندان مرکزی کرج پس از هجوم به بند هفت، زندانی سیاسی محمد حسنی را مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار داده و او را مصدوم و مضروب کردند. در این هجوم که در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ صورت گرفت، زندانی سیاسی محمد حسنی از ناحیه سر بشدت آسیب دید.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، صبح روز یکشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱، ماموران گارد زندان مرکزی کرج، زندانی سیاسی محمد حسنی را مصدوم کرده و بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. ماموران با کوبیدن سر او به دیوار، وی را مصدوم کردند.

ماموران گارد، در آستانه سال نو و یک روز قبل از نوروز ۱۴۰۱، به بند ۷ که بند زندانیان سیاسی است یورش بردند، آنها سفره هفت سین عید را تخریب نموده و کتاب های زندانی سیاسی محمد حسنی را پاره کردند. آنها سپس اقدام به ضرب و شتم او کردند. مأمورین وحشی گارد زندان، سر زندانی سیاسی محمد حسنی را به دیوار کوبیدند.

فرمانده نیروهای گارد زندان مرکزی کرج (ندامتگاه کرج) فردی به نام مهرانی است. مهرانی از جمله کسانی است که در شکنجه و آزار زندانیان دست داشته و بارها آنان را به بهانه های مختلف مورد ضرب و شتم قرار داده است.
روشن است که مسئولیت هرگونه آسیب و عوارض ناشی از این هجوم به زندانی سیاسی محمد حسنی، برعهده دستگاه قضاییه و سازمان زندانها است.

زندانی سیاسی محمد حسنی ۲۳ ساله، ساکن کرج و اهل سنقر است. او که دانشجوی کارشناسی ارشد است، او در دی ماه سال ۹۸ بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفت. او طی زمان بازداشت و بازجویی به شدت مورد شکنجه قرار گرفته است.

به گزارش یک منبع موثق، این زندانی سیاسی به اتهام تبلیغ علیه نظام و تخریب اموال عمومی ابتدا به ۱۲ سال زندان محکوم شده بود که ۶ سال اشد حکم قابل اجراست. اما دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی آصف حسینی تصمیم به تبدیل این حکم به ۱۲ سال کرد.

این زندانی سیاسی از سال ۹۸ تاکنون بدون یک روز مرخصی در زندان بوده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل