مرگ یک زن زندانی محکوم به اعدام در تهران

مرگ یک زن زندانی محکوم به اعدام در تهران

یک زن زندانی به علت نامعلوم در زندانی در تهران جان باخت

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲، یک زن زندانی که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، به علت نامعلوم در زندان جان باخت. از علت مرگ و وضعیت این زندانی اطلاعی در دست نیست.
به گزارش سایت حکومتی رکنا، این زن زندانی که به اعدام محکوم بود، در سلول زندان زنان تهران جان باخت. او متهم بود که در سال ۹۶ مردی را به قتل رسانده است. این سایت حکومتی از ذکر نام، علت مرگ و بیماری وی خودداری کرد.

زنان زندانی در سخت ترین شرایط در زندان های ایران نگهداری می شوند. شرایط سخت زنان به دلیل خفقان موجود و دگم های سنتی به طور خاص در سکوت خبری قرار دارد. به طوری که حتی در صورت مرگ نامی از ایشان وجود ندارد.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  زندانیان بیمار در اتاق انتظار مرگ، عنوان گزارشی تحقیقی از سازمان عفو بین الملل که در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ منتشر شده است.

  سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی تحقیقی با بررسی جزییات مرگ ۹۶زندانی در زندان‌های ایران، اعلام کرد: زندان‌های ایران به اتاق انتظار مرگ تبدیل شده و مقامات زندان‌های ایران با ممانعت عامدانه از دسترسی زندانیان بیمار به مراقبت‌های پزشکی حیاتی، در حال ارتکاب نقض تکان دهنده حق حیات هستند.

  بر اساس گزارش سازمان عفو بین الملل، ۶۴ نفر از ۹۶ زندانی ای که عفو بین الملل گزارش های مربوط به آنها را بررسی کرده است، در داخل زندان جان باخته اند.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل