بازداشت محمدمهدی وثوقیان، پسری که پیگیر مادر زندانی اش بود

آغاز محاکمه دانشجوی بازداشتی محمدمهدی وثوقیان

آغاز محاکمه دانشجوی بازداشتی محمدمهدی وثوقیان

محمدمهدی وثوقیان فرزند معصومه یاوری، با خشونت بازداشت شد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲، ساعت ۱۴ ماموران امنیتی به منزل محمدمهدی وثوقیان در گلپایگان حمله کردند. ماموران او را با ضرب و شتم بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

محمدمهدی وثوقیان، ۲۰ ساله، دانشجوی هوشبری و نائب دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، فرزند معصومه یاوری، یکی از بازداشت شدگان اخیر است. خانم یاوری روز ۱۳ شهریورماه ۱۴۰۲، در منزل خود در گلپایگان بازداشت شده بود. به گفته منبع مطلع: «محمدمهدی پس از بازداشت مادرش به طور مستمر پیگیر وضعیت او بود. بارها برای دادن داروهای مادر بیمارش به زندان مراجعه کرده و بدون نتیجه به خانه بازگشته بود.»

محمدمهدی وثوقیان پیش از این توسط کمیته انضباطی دانشگاه به یک ترم تعلیق با احتساب سنوات محکوم شده و کمیته انضباطی او را از خوابگاه محروم کرده بود.

مادر او معصومه یاوری پس از تفتیش منزل به زندان دولت آباد اصفهان منتقل شد. او به تبلیغ علیه نظام متهم شده است. خانم یاوری از بیماری قلبی، دیابت و دیسک کمر رنج می برد و قدرت حرکت ندارد، در بازجویی تحت فشار قرار گرفته است. او از ناحیه دیسک کمر تحت عمل جراحی قرار گرفته و توان بازجویی های طولانی و شرایط زندان را ندارد.

معصومه یاوری، متولد ۱۳۵۷، خانه دار و مادر دو فرزند است. او پیش از این در سال ۸۸ به مدت سه سال در زندان های اوین، گوهردشت و قرچک ورامین به دلیل شرکت در اعتراضات سال ۸۸ و ارتباط با مجاهدین، زندانی بوده است. وی در ابتدا توسط دادگاه به محاربه متهم شد. اما پس از چندی تبرئه و به ۷ سال زندان محکوم شد. او پس از سه سال از زندان آزاد شد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک


خروج از نسخه موبایل