احضار مجید خادمی برای تحمل محکومیت زندان

احضار مجید خادمی برای تحمل محکومیت زندان

مجید خادمی برای تحمل محکومیت به اجرای احکام بهبهان احضار شد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز سه شنبه ۲۴مردادماه ۱۴۰۲، مجید خادمی که پیش از این به ۱۰ سال زندان و دوسال تبعید محکوم شده بود، برای تحمل محکومیت زندان صادر شده به اجرای احکام بهبهان احضار شد.
به موجب این احضاریه که روز دوشنبه ۲۳ مردادماه ۱۴۰۲، صادر شد، به وی ابلاغ شده که ظرف ۱۰ روز آینده خود را به اجرای احکام بهبهان برای اجرای حکم زندان معرفی کند.

اخبار دیگری نیز حاکی از احضار او به دادسرای بهبهان برای محاکمه در پرونده ای دیگر است. امری که باعث نگرانی خانواده او شده است. گفته می شود این امر نتیجه «اعمال نفوذ ماموران امنیتی بر روند دادرسی» است.

روز سه شنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۲، محکومیت مجید خادمی زندانی سیاسی سابق، پس از درخواست تجدیدنظر و تسلیم به رای به شش سال و سه ماه زندان تغییر یافت.

او پیش از این در روز ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۲، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان ماهشهر به ریاست سید مهران مهمان نواز، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به تحمل ۶ سال و ۳ ماه حبس تعزیری، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به تحمل یک سال و ۴ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام اتهام «عضویت در گروههای مخالف نظام» هم به تحمل ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و به عنوان مجازات تکمیلی هم به ۲ سال تبعید به شهرستان تفت از توابع استان یزد، دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروهها و دسته جات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و… محکوم شده بود.

مجید خادمی متولد ۱۳۷۰، اهل روستای تیله کوهی از توابع شهرستان بهبهان، دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد تهران ترم آخر است.

مجید خادمی و مهران قره باغی در دیماه ۹۸ در بهبهان دستگیر و به اطلاعات بهبهان منتقل و تحت بازجویی قرار گرفتند. مجید خادمی پس از بازداشت در سال ۹۸ مدت ۲ ماه زیر فشار و بازجویی و شکنجه های مختلف توسط سپاه پاسداران و شکنجه گران و بازجویان اطلاعاتی قرار داشت. به وکیل این زندانی سیاسی اجازه دسترسی و خواندن پرونده اش داده نمی شد.

اتهامات مجید خادمی «تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های معاند نظام و افساد فی الارض» اعلام شد. او به موجب رای دادگاه با وثیقه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی تا تعیین‌تکلیف پرونده آزاد شد.

او روز چهارشنبه اول تیرماه ۱۴۰۱ پس از حضور در شعبه یک دادگاه انقلاب بندر ماهشهر به ریاست قاضی مهران مهمان نواز که برای رسیدگی به اتهامات وی تشکیل شده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات منتقل شد. او پس از چندی با وثیقه آزاد شد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل