مجیدرضا رهنورد، پهلوانی دیگر از نسل غلامرضا تختی

مجیدرضا رهنورد، پهلوانی دیگر از نسل غلامرضا تختی

به مناسبت زادروز مجیدرضا رهنورد، پهلوانی دیگر از نسل غلامرضا تختی که جان شیرینش را پیشکش آزادی کرد.

۲۴ سال پیش در ۲۶ خرداد ۱۳۷۸ مجیدرضا رهنورد در خانواده ای محروم در شهر مشهد متولد شد. به این ترتیب، زندگی رادمردی به بلندای دماوند آغاز گردید. جوانمردی که از میادین کشتی؛ رادمردی و جوانمردی و رشادت را از پوریای ولی و غلامرضا تختی به ارث برد و در دفاع از خود، خانواده و مردمش، جان خویش را پیشکش کرد و جهان زمینی ما را با چشمانی باز، ترک نمود.

زندگی کوتاه اما پر مشقت ۲۳ ساله توام با کارگری و ورزش حرفه ای از مجیدرضا، پهلوانی با اراده و عدالت طلب ساخته بود . پهلوانی که حاضر به تمکین در برابر اختناق و استبداد و زورگویی و بی عدالتی نبود و همواره رویای تغییر وضعیت موجود را در سر می پرواند. و اینچنین بود که نامش در تاریخ انقلاب مردم ایران ماندگار شد.

مجیدرضا را در کمتر از یک ماه با محاکمه و دادگاههای نمایشی، به اعدام محکوم کردند و ضحاک خونخوار و پاسدارانش بدون آخرین خداحافظی از مادر و خانواده‌اش، او را به دار کشیدند.
مجیدرضا از اولیه ترین حقوق یک بازداشتی از جمله انتخاب وکیل محروم بود. دستش را شکستند. بالاترین فشارها را بر او وارد کردند اما او در برابر دیکتاتور سرخم نکرد و در برابر قاتلین مردم ایران کوتاه نیامد.

این نامردمان و اوباش حکومتی، پس از اعدام مجیدرضا، به منزل مادری اش حمله کرده و آنرا به آتش کشیدند تا اینچنین مادر و خواهر داغدارت را بیآزارند.
اما همه این فشارها، موجب بلندتر شدن آوازه و نام تو در ایران گردید.
یاد مجیدرضا را در سالروز تولدش، زنده نگاه می داریم و برای آنچه که او میخواست و برای آن به کف خیابان آمد و ایستادگی کرد، یعنی «آزادی ایران» فریادهایمان را بلندتر می کنیم.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل