افزایش اعدام در قزلحصار کرج

افزایش اعدام در قزلحصار کرج

یک زندانی دیگر در زندان قزلحصار کرج اعدام شد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۳ شهریورماه ۱۴۰۲، یک زندانی دیگر به نام رضا کرمی در زندان قزلحصار کرج اعدام شد و به این ترتیب آمار اعدام در این زندان در یک روز به ۴ نفر افزایش یافت.

به گزارش منبع موثق، روز چهارشنبه اول شهریورماه ۱۴۰۲، حکم اعدام رضا کرمی، اهل کوهدشت، زندانی که به اتهام مرتبط با مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، در زندان قزلحصار کرج اجرا شد.

روز سه شنبه ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲، چهار زندانی از واحد ۲ زندان قزلحصار برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه منتقل شده بودند. حکم اعدام این چهار زندانی با اسامی رضا کرمی، بهروز رحمانی راد، کیومرث رضایی و رحمان ابراهیمی روز اول شهریورماه، اعدام شدند. اتهام هر چهار زندانی مرتبط با مواد مخدر بوده است.

کانون حقوق بشر ایران در همان روز خبر اعدام سه زندانی را منتشر کرده بود و پس از احراز هویت نفر چهارم، خبر او منتشر شد. با احتساب اعدام رضا کرمی، آمار اعدام در مردادماه ۱۴۰۲، به ۷۲ تن رسید.

قوه قضاییه برای افزایش سرکوب و حفظ حاکمیت ولایت فقیه دست به قتل زندانیان تحت عنوان اجرای حکم اعدام می زند. از شروع سال جدید ۱۴۰۲، اجرای حکم اعدام در زندان های ایران تسریع شده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک


خروج از نسخه موبایل