قتل یک کولبر و زخمی شدن ۲ تن دیگر توسط نیروهای سپاه پاسداران در منطقه بانه

قتل یک کولبر و زخمی شدن ۲ تن دیگر توسط نیروهای سپاه پاسداران در منطقه بانه

کولبر به قتل رسیده شهرام واصلی

نیروهای سپاه پاسداران با شلیک بدون اخطار قبلی یک کولبر را در منطقه بانه به قتل رسانده و ۲ تن دیگر را زخمی کردند

 نیروهای سپاه پاسداران در نوار مرزی یک کـولبر را به قتل رسانده و ۲ نفر دیگر را زخمی کردند. این حادثه شامگاه روز یکشنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۱ در نوار مرزی هنگه ژال بانه رخ داد. نیروهای سپاه پاسداران با کمین‌گذاری در مسیر کـولبران بدون اخطار قبلی شلیک کرده که طی آن شهرام واصلی فرزند طه اهل بانه به قتل رسیده و ۲ کـولبر دیگر زخمی‌ شده‌اند. کـولبران زخمی در هراس از دستگیر شدن از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کرده‌اند و از مشخصات و وضعیت آنها اطلاع دقیقی در دست نیست.

استقرار نیروهای سپاه پاسداران در منطقه مرزی بانه

سپاه پاسداران پس از شروع اعتراضات گسترده مردم در سراسر کشور به منظور انجام عملیات تروریستی برون مرزی در منطقه مرزی بانه مستقر شده و هرگونه تردد در این مرزها را ممنوع کرده است. به گفته منابع محلی نیروهای سپاه پاسداران با ادوات و تسلیحات سنگین در مرز بانه مستقر می‌باشند.

بنا به آمار منتشره در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۱ جمعا ۱۹۰ کـولـبر در نوار مرزی استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی کشته و زخمی شده‌اند. از این تعداد ۲۶ کـولبر کشته شده‌اند که همگی با تیراندازی مستقیم نیروهای سپاه پاسداران و یا هنگ مرزی بوده است.

افزایش تعداد کـولبران با تیره‌تر شدن شرایط اقتصادی

با تیره‌تر شدن شرایط اقتصادی در کشور، روزانه به آمار کـولبران اضافه شده است. برای اکثریت آنها کـولبری آخرین انتخاب و تنها انتخاب است. بیشتر آنها باید به جای پدر، برادر و یا حتی شوهرانشان که در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند، کـولبری کنند.

انتخاب کـولبری تنها راه تداوم زندگی در قعر خط فقر است. اما سران حکومت که سرمایه‌های این مردم را در ۴۰ سال گذشته چپاول کرده، گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن فقر مردم ندارند. آنها تنها به فکر حفظ حاکمیت خود به هر صورت هستند. مردم ایران هم نشان داده‌اند، از هر فرصتی برای ضربه زدن به این حاکمیت استفاده می‌کنند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک


خروج از نسخه موبایل